Pasqyra Ditore Blog

Loading...
0

Ushqimet që e rrisin rrezikun e sulmit në zemër

Sulmet e zemrës zakonisht shkaktohen nga ndonjë sëmundje koronare e zemrës. Kjo zakonisht ndodh kur arteret koronare, enët e gjakut të cilat e furnizojnë zemrën me gjak, bllokohen. Substanca e cila i bllokon arteret...

0

Këto gabime tona shkatërrojnë veshkat

Ato filtrojnë toksinat dhe janë thelbësore për shëndetin e plotë të njeriut.Këto gabime tona shkatërrojnë veshkat. Veshkat janë ndër organet më të rëndësishme të trupit, por disa nga zakonet e përditshme që na duken...

0

Horoskopi ditor, e Premte 14 Dhjetor 2018

Dashi Gjatë kësaj dite do të jeni tejet kreativ, sidomos në fushën e ndjenjave. Nëse jeni në një lidhje në çift, partneri do ju kënaq, ndërsa nëse jeni vetëm, do të bëni një njohje...

0

Ja pse duhet të pini çaj

Çaji ka qenë një pije e rëndësishme për mijëra vjet dhe ka qenë pjesë e kulturës në vende të ndryshme të botë botës duke u përdorur si pije kryesore e ceremonive të shumta. Por...

0

Shërimi i dhimbjes së kokës në kushte shtëpie

Dhimbjet e kokës vjen si pasojë e faktorëve të ndryshëm. Për shërimin e saj njerëzit referohen të shkojnë për vizitë tek mjeku, por disa herë përdorin edhe medikamente mjekësore pa recetë të mjekut. Kështu...

0

Mjalti ndihmon lëkurën tuaj

Mjalti ndonëse është i ëmbël, ai ka edhe efekte pozitive në shëndetin e njeriut. Sipas mjekut të njohur, Mike McInnes, mjalti ndihmon në shkrirjen e yndyrës, kështu që kjo ju mundëson të humbni peshë...

0

Ju bien flokët? Këto 6 ushqime janë kura e duhur

Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lëndëve ushqyese. Ekspertët rekomandojnë që të konsumojmë ushqime të pasura me flavonoide që forcojnë folikulat e...