Author: linda

0

Kujdes prindër, këto ushqime përmbajnë metale toksike

Sipas një raporti hulumtues metalet toksike të gjetura në 95 % të ushimeve të foshnjeve mund të dëmtojnë nivelin e inteligjencës. Hulumtimi është kryer në 168 ushime të foshnjeve duke përfshirë drithërat me oriz...

0

Këto probleme i zgjedh bananja më mirë se ilaçet

Bananet janë një burim i mirë i sheqerit dhe një sërë mineralesh si potasi, magnezi, hekuri dhe beta-karotene. Përmbajnë edhe një sërë vitaminash si ato të grupit B, acid folik, vitaminë C, E dhe...

0

HOROSKOPI DITOR, E ENJTE 21 NËNTOR 2019

DashiAmbient mjaft i ngrohte sot për ata qe janë ne një lidhje. Do ndiheni me afër se kurrë me partnerin tuaj dhe do kuptoheni edhe pa folur. Për beqaret klima do jete e kontrastuar...

0

Nora një femër me gjitha të mirat

E bukur, e zjartë, unike që nga paraqitja e saj e parë dhe ende po vazhdon të cilësohet si e tillë. Këngëtarja Nora Istrefi po merr vëmendje çdo ditë qoftë me një veprim apo...

0

Ariana e guximshme, bën këtë ndryshim në pamje

Ariana Fejzullahu po vazhdon të marrë vëmendje të madhe nga publiku e mediat roze. Bashkëshortja e Ermal Fejzuallahut po bie në sy me paraqitjet e saj impresionuese, shkruan “Kosovarja”. Thashethemet më të shpeshta për të...