Category: LAJME

0

Çfarë është prerja natyrore cezariane

Prerja natyrore cezariane nënkupton prerjen e lëkurës së shtatzënës, mirëpo mjekët nuk e nxjerrin beben nga stomaku, por e lënë që vetë t’i nxjerrë supet. Te prerja cezariane natyrore, siç e quajnë ekspertët, “dalja”...

0

Çfarë ndien fëmija në barkun e nënës?

A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë ndien bebushi juaj në barkun tuaj? Patjetër që po! Shpesh pyetja e parë që bëjnë nënat e reja kur shkojnë te gjinekologu është: “Çfarë ndodh ekzaktësisht...

0

HOROSKOPI DITOR, E HËNË 16 SHTATOR 2019

DashiGjatë kësaj të mërkure duhet të shmangni tensionet dhe kompromiset, ndaj duhet të tregoheni të kujdesshëm. Ata që kanë përjetuar një zhgënjim në dashuri, do të jenë në dilemë lidhur me atë që duhet...

0

Kujt po i thotë Tayna: “ Muj me t’lidh”

Rep artistja Tayna çdo herë është në fokus të mediave rozë, për secilën lëvizje që bën ajo merr vëmendje e bëhet lajm. Edhe pse zhanri të cilit i takon nuk ka shumë kohë që...

0

Agnesa shfaqet si vajzë fshati, sa e këndshme duket

Agnesa Vuthaj është modelja shumë e pëlqyer kosovare. Ajo u bë e njohur për publikun që nga viti 2004 kur u shpall ‘Miss Abania’. Që nga atëherë Agnesa është shumë aktive si modele. Ajo...

0

Kaq zonjë është aktorja e njohur

Të gjithë e njohin Sumrun. Seriali ‘Mos ma lësho dorën’ po bëhet gjithjë e më i popullarizuar si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj. Ai po transmetohet edhe për publikun shqiptar...

0

Ndërron jetë aktorja e njohur

Aktorja e njohur ka humbur luftën me kancerin. Valerie Harper ka ndërruar jetë sot pas një lufte të gjatë me kancerin ka njoftuar vajza e saj Cristina Caccioti dhe mikesha Deanna Buskey, shkruan Cnn....

0

Mirani po ‘çmend’ turket me pamjen në realitet

Akin Akinozu po bëhet çdo ditë e më shumë një aktor tejet i pëlqyer. Ai që po e bën shumë të njohur është roli i ‘Miranit’ në serialin ‘Hercai’, përcjell ORAinfo. Me këtë rol...