Category: LAJME

0

“Iveti” tani rreth të 70-ve, befason me pamjen

Aktorja duket mjaft tërheqëse Ajo mbahet mend për rolin e gruas së fortë dhe tërheqëse nga seriali i njohur “O’Clone”. Fjala është për aktoren e njohur, Vera Fischer apo siç njihet nga seriali “Iveti”,...

0

Këto tri ushqime mund të ulin rrezikun e diabetit

Diabeti ndez një numër të simptomave të pështira, duke përfshirë dhimbje koke dhe shikim të turbullt. Ai gjithashtu mund të shkaktojë shqetësime më serioze për shëndetin, siç janë sulmi në zemër dhe rreziku nga...

0

Kujdes prindër, këto ushqime përmbajnë metale toksike

Sipas një raporti hulumtues metalet toksike të gjetura në 95 % të ushimeve të foshnjeve mund të dëmtojnë nivelin e inteligjencës. Hulumtimi është kryer në 168 ushime të foshnjeve duke përfshirë drithërat me oriz...

0

HOROSKOPI DITOR, E SHTUNE 19 TETOR 2019

DashiDashuria: Jeni gjithnjë në nxitim, prandaj jeni në kërkim të ekuilibrit. Kjo mund të çojë në një lodhje që do të ndikojë në marrëdhëniet me një të dashur. Beqarët do jenë më mirë të...

0

Dhëmbët e rinj e kanë ndryshuar Medën(Foto)

Meden e kanë ndryshuar shumë dhëmbët e rinj. Meda, duket sikur më në fund është pranuar nga publiku, që në fillimet e tij e paragjykonte shumë rrymën muzikore që e kultivonte ai, duke e...

0

Aksidentohet rëndë Gjiko (Foto)

Reperi Asdren Gjikolli, i njohur me emrin artistik Gjiko, ka pësuar një aksident të rëndë komunikacioni. Aksidenti ka ndodhur në tunelin e Kalimashit, me ç’rast vetura e tij është përplasur me një kamion. Burime...