Author: Genti

0

Ju bien flokët? Këto 6 ushqime janë kura e duhur

Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lëndëve ushqyese. Ekspertët rekomandojnë që të konsumojmë ushqime të pasura me flavonoide që forcojnë folikulat e...

0

Moti sot, me vranësira dhe mundësi për borë

Pas një moti stabil dhe me intervale më të gjata me diell gjatë ditës së sotme, në ditët në vijim rajoni ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të ulët që ndodhen në...

0

Efektet negative të Coca-Cola’s në organizëm

Në dhjetë minutat e para pasi kemi pirë një kanaçe apo shishe Coca Cola: 10 lugë sheqer depërtojnë në sistemin tuaj trupor. Sasia ditore që duhet të ketë trupi është 10 përqind e kësaj...

0

Të mirat shëndetësore të mjaltit

Një nga dhuratat më të mira që mund t’i bëni organizimit tuaj është të përdorni mjaltë. Mjalti është veçanërisht i shëndetshëm kur përdoret në vend të sheqerit të rafinuar. Më poshtë u sjellim disa...