Category: Lajme

0

Ja pse duhet të pini çaj

Çaji ka qenë një pije e rëndësishme për mijëra vjet dhe ka qenë pjesë e kulturës në vende të ndryshme të botë botës duke u përdorur si pije kryesore e ceremonive të shumta. Por...

0

Moti sot, me vranësira dhe mundësi për borë

Pas një moti stabil dhe me intervale më të gjata me diell gjatë ditës së sotme, në ditët në vijim rajoni ynë mbetet nën ndikimin e fushave të presionit të ulët që ndodhen në...

0

Borë e madhe gjatë kësaj jave, bëhuni gati

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se si do të jenë temperaturat gjatë kësaj jave dhe, po ashtu, gjatë gjithë stinës së dimrit. Tahirsylaj tha që ditën e premte do të...

0

Horoskopi ditor, e Premte 7 Dhjetor 2018

Dashi Një ballafaqim me miqtë do të bëjë që të mendoni ndryshe. Do të jeni më pak ambicioz sa i takon karrierës, duke i dhënë më shumë hapësirë bashkëpunimit. Një nismë bashkë me kolegët...

0

Këto janë vendet që do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar për orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike. Këto janë rajonet dhe oraret e ndërprerjes: Prishtinë Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it -Nuk ka Mirëmbajte të planifikuar -Nuk ka Ndërprerje...