Horoskopi ditor, e Dielë 23 maj 2021

Dashi

Dita e sotme mund t’ju shërbeje për njohje të reja romantike. Ndaj është mirë të frekuentoni, sauna, pishina, palestar apo gjithçka që ju mbush me energji pozitive. Kjo do t’ju shërbej për të forcuar trupin në muajt në vazhdim.

Demi

Dita e sotme për ju është me energji negative, kjo mund t’ju vijë edhe nga ndonjë person i pakëndshëm që ju takoni. Shmangeni atë dhe nëse keni ndonjë borxh, duhet ti shlyeni, me qëllim mbylljen e disa çështjeve që ju mbajnë pezull.

Binjakët

Gjendja shëndetësore këtë periudhë është e dobët. Duhet të keni kujdes dhe mos neglizhoni asgjë. Kjo mund të jetë një ftohje ose jeni të lodhur dhe trupi tani po reagon. Ndaj shpesh here ndiheni me energji negative.

Gaforrja

Jeni të lodhur dhe kjo ju bën të keni moral të ulët. Çlodheni trupin. Një masazh do t’ju bënte mirë. Sot mos prisni ndihmë nga të tjetër, jeni ju që e mbushni veten me energji pozitive. Java po fillon, mos merrni angazhime të cilat nuk mund ti kryeni.

Luani

Qetësia, meditimi dhe relaksi janë kryefjala e ditës së sotme. Praktikojeni dhe do të mbusheni me energji pozitive. Keni nevojë për qetësi, dhe relaks. Gjatë pasdites vishuni bukur dhe argëtohuni. Shkoni diku ku ju mendoni se merrni vetëm energji pozitive.

Virgjëresha

Sot do të jeni i përgjumur dhe i dembelosur. Mos u shqetësoni, rrini e relaksohuni ngrihuni vetëm nëse vërtet duhet të bëni diçka të rëndësishme duhet që nuk pret. Sot për ju rekomandohet qetësi dhe ti kushtoheni trupit tuaj qoftë edhe me një masazh.

Peshorja

Më shumë se kurrë sot duhet të respektoni rregullat e mirësjelljes, dhe të mos hezitoni të përdorni falët e zgjedhura në momentin e duhur. Duhet të mësoni nga gabimet e së shkuarës. Shfaqja e emocioneve negative do të reflektohen edhe në të ardhmen.

Akrepi

Ju keni nevojë për ndihmën e të tjerëve sot, pranojini dhe mos i injoroni ato. Ditën e sotme kushtojini vëmendje trupit dhe shëndetit tuaj. Merruni me sport, sepse ju mbush me energji pozitive dhe kjo do t’ju shërbeje pozitivisht edhe për fillimin e javës.

Shigjetari

Nëse gjërat nuk ju ecin mos hezitoni të kërkoni ndihmë si për vete ashtu edhe për të tjerët. Duhet të tregoheni të kujdesshëm, si thotë një shprehje “mos luani me zjarrin se ju djeg”, ndaj dhe ju nuk duhet të ngatërroheni me gjerat që ju rrezikojnë.

Bricjapi

Hani vetëm një vakt të lehtë. Shmangni ngritjen e peshave të rënda, sepse rreziku për të pësuar dëmtime fizike gjatë transportit të tyre është i madh. Kushtoni vëmendje trupit tuja, mos neglizhoni sëmundjet që ju shqetësojnë.

Ujori

Kjo është një ditë e mirë për të krijuar lidhje të qëndrueshme si martesa, për të rivendosur një marrëdhënie apo për të pranuar një propozim. Mos i shmangni dhe mos u merrni me konflikte e biseda të kota që vetëm sa ju komplikojnë dhe ju prishin humorin.

Peshqit

Kjo ditë mund t’ju sjellë më shumë gëzim se kurrë. Megjithëse ju jeni aq i aftë sa ti kuptoni që në fillim pengesat dhe shqetësimet që ju dalin para. Nuk duhet të përqendroheni vetëm tek ato, keni nevojë edhe për një pushim të mirë.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *