Plot 65 vjeçe është po Luli nuk pyet më hiç: Meta s’ma ndez llambën mua është sa kofsha ime i shkurtër, as Luli king po është i….

Luljeta është një ndër personazhet e “Përputhen” e cila tërhoqi vëmendje menjëherë. Natyra e saj sportive dhe energjike nuk kaloi pa u komplimentuar nga ndjekësit, mirëpo ka pasur dhe nga ata të cilët nuk kanë kursyer kri tikat ndaj saj.

Gjë e cila nuk e ka penguar aspak Lulin të nxjerrë dhe dy këngë “S’ta jap” dhe “Luje”. Në një intervistë të dhënë së fundmi ka rrëfyer se gjithçka e ka bërë për qefin e saj dhe nuk synon të ketë klikime apo të ardhura.

Një ndër shprehjet e saj që ka bërë mjaft zhurmë është: Ma ndez llampën. Pikërisht me këtë shprehje moderator i emisionit i bëri një lojë Lulit, ku para i vuri personazhe të njohur për të ditur nëse ja ndezin ose jo llampën.

Ndërsa, për presidentin Ilir Meta nuk pati të njëjtin reagim: Jo, jo. Ky sa kofsha ime. Mos të mërzitet, Iliri është I shkurtër, rrumbullak, topolak. Nuk ma ndez llampën.

Gjithashtu nuk mund të mungonte as Lulzim Basha i cili nuk është tipi i Lulit. “Basha është king, është i bukur. Është i plogët. E ndez llampën, por nuk është tipi im”, tha ajo në ABC e pasdites”.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *