Trendi i flokëve pas të cilit janë fiksuar të gjitha vajzat

E keni parasysh ndjesinë e rehatisë dhe freskisë kur sapo keni dalë nga dushi? Po sikur kjo ndjesi të zgjasë pak më shumë, ndërkohë që ju dukeni edhe më rrëzëllitëse. Po, e kemi fjalët për “wet hair” apo flokët e lagur, që këtë verë po pëlqehen më shumë se kurrë!

Në fakt, është e kuptueshme. Duken zgjidhje idealet për darkat e verës, që edhe pse mbrëmjeve, prap mbeten të nxehta.

Për më tepër, nëse keni bërë plane, por nuk keni shumë kohë për t’u bërë gati, kjo duket një mënyrë shumë elegante.

Emma Willis, stiliste flokësh, thotë se “flokët e lagur janë një zgjidhje e shkëlqyer dhe nuk është aspak e vështirë t’i realizoni vetë”. Për më tepër, modeli kombinohet me çdo stil veshjeje.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *