Praktikantja e mjekësisë qëllohet për vdekje nga i fejuari

Një praktikante e mjekësisë u qëllua për vdekje nga i fejuari i saj, vetëm tre javë pasi çifti u fejua në një pushim romantik, tha policia.

Ana Fantaziu, 23 vjeç, ishte një infermiere që ishte regjistruar në universitetin mjekësor me qëllim që të bëhej mjeke, shkruan Mirror.

Burri i saj i ardhshëm, 28-vjeçari Roman Vlasa, kishte shkruar për të takuar prindërit e saj në Moldavi, por udhëtimi përfundoi pasi ai qëlloi të fejuarën e tij para se të kthente armën mbi veten. Babai i saj tha se kishte pasur një grindje që përfshinte familjen dhe Vlasën, për të cilën miqtë e Anës thanë se kishte një natyrë “xhelozie”.

Ai tha se ai iku nga shtëpia për të kërkuar ndihmë pasi dhëndri i tij i ardhshëm i kërcënoi ata me armë.

Babai dëgjoi dy të shtëna me armë dhe policia gjeti trupat e praktikantes dhe burrit të saj të ardhshëm në shtëpinë në fshatin Fundul Galbenei, rrethi Hincești.

Çifti ishte në lidhje prej dy vjetësh para fejesës. Një mik i shokuar e përshkroi lidhjen e tyre si “të bukur” dhe tha se ata kishin qenë së fundmi me pushime në Rumani.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *