Yll e bukur është tani/ Po do habiteni si dukej Mihrije Braha kur ishte e re…

Ka vite që Mihrije Braha ështv bjonde, madje një nga bjondet më të njohura të estrades, mjaftë prezente në ekran.

E shohim në skenë duke kënduar, por e shohim edhe në cilësinë e prezantueses në kuadër të programit “Odeon” bashkë me te shoqin.

Ama, Mihrija nuk ka qenë edhe dikur kjo që e njohim sot, me këtë stil, elegancë dhe sharm.

Ishte e pashme, natyrale, por ndryshe në paraqitjet e saj skenike në vitet 80-të.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *