Lajm i zi/ Jep shpirt papritur këngëtarja e njohur: Iku në moshë shumë të re…

Andrea Martin, kantautorja e famshme që shkroi këngë për artistë si Monica dhe En Vogue, ka ndërruar jetë në moshë 49-vjeçare

Vd ekja e Martinit u njoftua në një deklaratë të postuar në Instagram-in e saj, shkruan People.

“Të dashur familje dhe miq, me një zemër të lënduar ju njoftojmë për vdekjen e bukuroshes sonë Andrea Martin, e njohur edhe si” Annie“.

Andrea do të mbahet mend gjithmonë për pasionin dhe përkushtimin e saj ndaj familjes dhe miqve. Ndikimi i saj do të vazhdojë të ndihet dhe të dëgjohet për një jetë të tërë. Ne ju falënderojmë paraprakisht për ngushëllimet, dashurinë, dhembshurinë dhe mirëkuptimin tuaj gjatë kësaj kohe.

Përgjithmonë një legjendë. 14 Prill – 27 Shtator,” -shkruhej në deklaratë.

Përveç shkrimit të teksteve për artistë të njohur, Martin lansoi albumin e saj debutues “The Best of Me”, në vitin 1998

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *