Donaldi dhe Beniada kapen keq/ Ajo ia mbyll gojën me lezet: Kush je ti si na thu’ mu, mos prek. Mos e ngrej mu’ zanin

Një skenë me Beniadën nuk ka si të mos kthehet në një skenë për të qeshur. E para nga e folura e saj e thyer me Italishten por edhe nga zgjuarsia e saj.

“Me të qeshur, me të ngjeshur” i thotë populli një fjale të urtë, cilësi që Beniada e ka në gjak. Shikoni sa bukur “mbron” veten pa fyer dhe pa ofenduar bashkëbiseduesin, në këtë rast Donaldin, i cili i thotë të mos prekë asgjë.


Shumica e banorëve, por edhe shumica e shqiptarëve do e merrnin personale dhe do mërziteshin. Do fillonte padyshim një debat nga asgjëja siç ndodh shpesh, por Beniada me një sens autoironie di të sheshojë shumë mirë marrëdhëniet duke mos lejuar askënd “t’i vendosë këmbët në kokë.” Brava Beniada. SHIKO VIDEON KETU

Beniada është banorja më pozitive dhe e qeshur e këtij “Big Brother” e cila i ka surprizuar të gjithë me karakterin dhe sensin e saj të humorit. Veçanërisht këto ditë ajo ka qenë në qendër të vëmendjes dhe shkak janë bërë dy video shumë funny.

Ju e dini që Beniada jeton në Itali dhe jo vetëm ka probleme me shqipen por edhe me memorizimin e të gjithë emrave të personazheve publike dhe artistëve. Pak ditë më parë teksa bisedonte me Meridianin ajo po fliste për artistët e saj të preferuar .

“Sa më pëlqen Betrini, Betrunti, Bentrinti!”- tha ajo derisa në fund ia gjeti emrin: Butrinti. Videoja u bë virale dhe shkaktoi shumë të qeshura te njerëzit. Por, ajo që na shpëtoi është se modelja flet edhe për një artist tjetër që e pëlqen shumë.

“Më pëlqen edhe ai këngëtari, që merret me HipHop. Erzi, Nerzi…ai ezmeri si e ka?” E kisha fjalën pikërisht për Noizyn, i cili qenka në listën e artistëve të saj të preferuar. Video

Kujtojmë se Butrinti e priti shumë pozitivisht videon ku ajo i ngatërroi emrin dhe tha se Beniada është shumë “cute”. Tani jemi shumë kuriozë nëse Noizy e ka parë videon dhe çfarë mendimi ka. /News31

Sot është radha e Beniadës të surprizohet ne spektakelin e ‘BBV’, modelja që ka hyrë që ditën e parë të ‘BBV’ dhe deri më sot s’ka marrë asnjë surprizë nga familja e saj. Ajo ka deklaruar që edhe kur është jashtë, kalon pak kohë me ta për shkak të angazhimeve të punës, pasi Beni është një modele shumë e njohur dhe me eksperiencë në Itali.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *