E pabesueshme, kjo është paga e Arbana Osmani si moderatore

Skandali me të dhënat e qytetarëve që po qarkullon në “WhatsApp”, ku tregohen identiteti, kartat e identitetit, pozicioni i punës dhe paga përkatëse ka ngjallur kureshtje edhe për emrat e njohur të ekranit shqiptar.

Nga 73 mijë lekë të reja deri në 1 milion të reja janë pagat e personazheve të njohur të showbizz-it në këtë database.


Nuk dihet se si kanë rrjedhur këto të dhëna, por Ministria e Financave dhe Ekonomisë ka deklaruar se do të depozitojë një kallëzim penal në prokurori.

Arbana Osmani që drejton Big Brother VIP në Top Channel, sipas mediave në Shqipëri, paguhet rreth 8 mijë e 100 euro në muaj apo 986,927 lekë shqiptare.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *