Lëngu që nxjerr toksinat nga trupi

Një “smoothie” (lëng i trashë) shumë i thjeshtë për përgatitje, por për shëndetin tuaj është ABC-ja e funksionimit.

Dietologët e njohur ju rekomandojnë të përdorni këtë “smoothie” për të larguar toksinat nga trupi, sidomos nga organet vitale të trupit.


Ajo çka duhet të bëni është t’i grini pemët e perimet, përzieni dhe ta pini.

Çfarë ju duhet:

1 mollë e qëruar

1 karotë

½ kastraveci

½ rrepë)

½ lugë çaji xhinxher pluhur

Udhëzime mbi përgatitjen:

Në një blender do të bashkoni të gjithë përbërësit.

I përzieni për pak sekonda dhe pasi të keni krijuar një masë homogjene, kalojeni “smoothien” në një gotë.

Ky lëngë i trashë rrit përqendrimin, përmirëson cilësinë e lëkurës dhe ndihmon në reduktimin e pikave të zeza. Duke qenë se ka antioksidantë ngadalëson plakjen e qelizave dhe forcon sistemin imunitar.

r

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *