SI TE HUMBASIM LEHTESISHT PESHE DERI 14KG PA DIETE

Jeni te lodhur nga mbipesha? Nuk arrini dot te humbisni peshe? Apo, sapo humbni peshe, e rimerrni serish ate? A do me te vertete te veshesh fustanin tend te preferuar, por nuk te vjen dhe te blerit rroba te reja per ty eshte vertet nje problem i madh?

I jam mirenjohese personave qe me kane quajtur te shendoshe dhe qe me kane trajtuar me perçmim. Po te mos ishte per ato, do isha po ajo e njejta! Thote Mariana Kozani e cila ka humbur 14 kilogram Ne perpjekje per nje trup perfekt, provova shume dieta te ndryshme, por me efikasja, ishte nje menyre shume e thjeshte. Meqe ra fjale per kete menyre, eshte nje menyre qe pas te ciles nuk merr me asnjehere peshe Mariana e trregoi me detaje. Ja historia shume e bukur e saj…

Kurre nuk kam qene nje vajze e brishte, mbipesha ime nuk me jepte komplekse. Kur takova burrin tim te ardhshem, Simon u relaksova totalisht dhe fillova te shendoshesha me shume, e gjitha kjo nga rehatia..

Kur takova Simon, u rehatova dhe e leshova veten plotësisht. U ktheva në vetvete kur fillova tu shëndoshja

Raporti im me Simonin zgjat pothuajse prej 7 vitesh dhe gjate kesaj periudhe linden 2 femije. Deri para pak kohesh kishim pranuar si te them “martesen ne distance”. Simon jetonte ne apartamentin e tij, punonte shume dhe kalonte edhe te me takonte. Por, me pas nisi krisja dhe ai u largua serish

Qe nga fillii i raportit tone, kam pritur shume, kur me ne fund me beri nje oferte per tu martuar. Ajo ishte endrra ime!

Endrra ime u realizua!

Duke qenë shtatzënë për herë të parë, mendova se me siguri do të martohemi tani. Por ai nuk ishte atje. Simon vinte dhe shkonte, edhe unë, e prisja…

Kur lindi femija i pare, Simoni dhe unë ishim shumë të lumtur. Ai e miratoi fëmijën tonë, më rrethoi me çdo lloj kujdesi, më ndihmoi në çdo gjë. Ndjeva se ai na donte, por gjithmone sipas menures se tij te veçante

Djali ynë i vogël beri 2 vjec, vendosëm të shkonim me pushime së bashku për 2 javë. Deti, dielli dhe rëra. Kisha humbur shumë pushimet e mia!

Egjipti me një hotel të mirë, një plazh të ngrohtë dhe ushqim gjithëpërfshirës ishte opsioni i përsosur për ne.

Në plazh, papritmas vura re se Simoni kishte kërkuar një vajzë për një kohë të gjatë. Unë nuk thashë asgjë, por thjesht vendosa ta vezhgoja. Në fillim mendova se ai ra në dashuri në shikim të parë. Por, pak më vonë ai ndryshoi temën e vëmendjes së tij dhe gjithashtu filloi të vëzhgonte nga afër vajzën tjetër, pastaj të tretën, e kështu me radhë deri ne infinit!

U çmenda! Djali dhe unë dukej sikur nuk ekzisonim me…

Edhe pse ? Sepse atij i pelqenin vajzat e holla!

Unë kurrë nuk kam dashur të dukem si një i çmendur xheloze, kështu që pasi u qetësova pak, fillova të analizoja. Dhe menjëherë kuptova se gjitha këto vajza, të cilat ai i kishte vëzhguar për disa ditë, kanë një gjë të përbashkët: ato janë dy herë më të holla se unë! Nje moment sa nuk me ra nje rrufe mbi koke -, ai pelqente vajzat elegante! Dhe ndoshta kjo është arsyeja për sjelljen e tij në marrëdhëniet tona ???

Kam ende nje fotografi ku ai më mban në krahët e tij dhe sheh një “vajzë të hollë”..

Simoni kurrë nuk më tha se nuk e pëlqente pamja time. Ai kurrë nuk më kërkoi të humbja peshë, asgjë nuk ndodhi. Por nuk kishte asnjë “ofertë” për të cilën prisja.

Këto mendime me tmerronin pa pushim, i bluaja ne mendje pa pushim! Ndenjem aty per 2 jave dhe gjate asaj kohe, nisa te haja sa per 3 persona bashke

Pas kthimit nga pushimet, unë peshova dhe u tmerrova. Nga Egjipti me diell, së bashku me ngjyrën, mora si “shperblim” edhe 9.5 kg. Unë pothuajse u çmenda .

Fillova të studioja internetin në humbje peshe dhe disa javë më vonë kuptova se isha shtatzënë për herë të dytë! Pushimi ishte i frytshëm në kuptimin e vërtetë të fjalës. Është e qartë se në këtë gjendje nuk isha në gjendje të humbja peshë…

Gjithmome ne mendjen time me tmerronte mendimi se nuk i pelqeja me Simonit

Mendimi vazhdimisht me mundonte që Simoni nuk me pelqente me si femer. Per pak nuk abortova. Jam shumë e lumtur që Simoni me suportoi gjate kesaj periudhe.

Pra, kishim një fëmijë të dytë, madje një djalë. Dhe gjithçka ndodhi serish. Simoni vazhdimisht na rrethoi me dashurinë, kujdesin dhe vëmendjen e tij. Por vetëm në ato orë kur ai ishte me ne. Ne shtepine time nuk ishte asgje tjeter përveç një furçë dhëmbësh te tij. Në mendjen time rrini veç femijet, duke u perpjekur te mos mendoja gjera te tjera

Pasi ndalova ushqyerjen me gji, ndjeva se mendimet për humbjen e peshës filluan të më mbysnin. Unë kurrë nuk mund ta harroja atë pushim, para syve të mi ishte pamja e Simon dhe deshira e tij per vajzat e dobeta. Në marrëdhënien time me të, asgjë nuk ka ndryshuar akoma. Në atë moment unë peshoja 88 kg dhe urreja veten .

Kur peshoja 88 kg, me ne fund vendosa !

Vendosa! Çfarë nuk e kam provuar: dietat, ndoshta 10 herë, stërvitje të ndryshme të palestër, trajtime te trupit, disa sauna, masa të veçanta etj. etj. E gjithë kjo nuk ndihmoi aspak, ose ndihmoi përkohësisht – vetëm pesha po largohej perkohesisht pak kg, por sa hap e mbyll syte, kthehej serish .

Pastaj e gjeta veten në dyqan, në departamentin e ëmbëlsirave të një vajze, Ardiana, me të cilën qendrova ne spital gjate lindjes, kur linda fëmijën tim të dytë. Unë mezi e njoha atë, ajo ishte një herë e gjysmë më e madhe se unë, dhe ishte bere pothuajse 3 herë më e dobet pas lindjes !!!

– E pabesueshme! -E pashe, shumë e emocionuar dhe harrova ta pershendes. – Po të shikoj dhe nuk i besoj sytve! Ardiana, a jeni me të vërtetë ju ?!

He, si te dukem ? Pak e dobesuar ee, me pyeti duke buzeqeshur, duke blere embelsira.

Dhe ti ha edhe ëmbëlsirat ?! Si ja ben? Si ?? Unë kam provuar sportet, dietat, dhe të gjitha llojet e saunave, dhe çfarë lloj e soj mbeturinash që nuk e kam provuar! E pra, arrija te humbisja minus 3 kg për një javë, dhe pastaj befas plus shtatë! – Unë pothuajse bërtita atëherë, do e mbaj gjate mend kete moment, sepse njerëzit filluan të kthehen rreth dhe duke me pare me çudi.

– Mariana, çfarë diete, çfarë saune, çfarë thua? Shkurtimisht, gjithçka është e qartë me ty. Le të shkojmë tek unë, ndërsa burri i saj është në punë, dhe fëmija në kopshtin e fëmijëve, pimë çaj. Unë – me ëmbëlsira dhe ju – me ujë të valë në të njëjtën kohë dhe ne do të flasim, – bërtiti Oksana, duke para me nje shikim sfidues – Unë do te tregoj gjithçka, unë do te tregoj dhe do te jap diçka te provosh…

– Mariana, çfarë diete, çfarë saune, çfarë po bën?

Isha shume e intriguar dhe doja te dija me shume. Për më tepër, të nesërmen Simoni shkoi në një udhëtim biznesi për 2 javë, kështu që një ditë më parë ai iu kushtua plotësisht fëmijëve. Dhe unë isha në gjendje për t’u çlodhur pak.

Adriana humbi 33 kg në vetëm 3,5 muaj pas mbarimit të dhënies së gjirit, ajo bzuar kurre ne dieta t, nuk kishte shume uri dhe nuk shkonte në palestër, ajo bente jetën e saj te zakonshme, duke mos u kufizuar fare.

Trupi i tij ishte i hollë, si një vajzë e vogël. Një humbje e tillë e fortë e peshës, çuditërisht, nuk kishte lene asnje senje në lëkurën e saj. Pastaj nisa te mendoja se si do te reagonte simon po te me shihte keshtu

Ndjeva emocionet më të forta pasi e e mora vesh se sa lehtë e arrihej ky rezultat. Sa e lehtë dhe e sigurtë çdokush mund të eleminojë peshën e tepërt. Receta e saj e dobesimit me çuditi!

M’u kujtua shumë mirë se per çfarë po përpiqesha të humbisja peshë. Ishte e tmerrshme! M’u kujtua depresioni im në sfondin e dietave, pasi ne vazhdimisht diskutonim me Simonin kete fakt. M’u kujtua krizat e mia nervore dhe kur filloja të haja pa u ndalur. Dhe e urreja veten për kete fakt.

Ishte gjithashtu pak zhgënjyese që unë e lashe veten te shkoja deri ketu. Është për të ardhur keq që çdo gjë ishte e kotë dhe ishte e nevojshme të humbisnim peshën krejt ndryshe. Por unë nuk isha shumë e mërzitur, sepse tani e dija saktësisht se çfarë duhet të bëja.

Edhe tani, sy e veshe per ate sekretin qe me tregoi Adriana!

Ka produkte qe te shendoshin. Ata janë të njohur dhe të dashur nga të gjithë. Keto jane sheqeri, patatet, ëmbëlsirat, rizotot, llojet e ndryshme të ushqimit të shpejtë, si hamburgerat, biskotat dhe patatinat. Dhe ka produkte të tjera: nga te cilat humbin peshë. Pak njerëz dinë për to. Por në veprimin e tyre ata e kane shumë më të fortë se ato per tu shendoshur Nëse ju hani ato, atëherë për humbje peshe ju nuk duhet domosdoshmërisht të heqin dorë nga produktet e para.

Produktet më të mira në botë, falë të cilave ju mund të humbni peshë. Orizi integral – është thesar i pazbuluar per te humbur peshe. Proteina e bizeles normalizon metabolizmin, përmirëson funksionimin e gjithë trupit dhe ul nivelin e kolesterolit në gjak. Ekstrakti i Spirulines bllokon zhvillimin e qelizave yndyrore, një burim natyral i antioksidantëve. Kakao natyrale përshpejton oksidimin e yndyrës, heq dëshiren për ëmbëlsirat, mbush me energji, parandalon depozitimin e yndyrës në zonat problematike. Krundi natyror dhe drithërat e heqin oreksin, forcojnë dhe mbushin me energji.

Bazuar në përbërjen, është e mundur të kuptohet pse efektshmëria e produktit është kaq e lartë. Trupi juaj nuk ka nevojë për substanca, por në të njëjtën kohë ekstraktet aktive vazhdimisht heqin dukshem yndyrnat.

Adriana më tregoi Esillaa: është një kompleks i komponentëve natyrorë për humbje peshe, të cilat përmirësojnë efektin e njëri-tjetrit. Gjëja kryesore është të mos harrohet të pihet, kështu që rezultati do të vijë shume shpejt

Gjithcka që të nevojitet është të përgatisësh pijen dhe ta përdorësh sipas udhëzimeve. Dhe kjo është e gjitha!

Gjithcka që të nevojitet është të përgatisësh pijen dhe ta përdorësh sipas udhëzimeve. Dhe kjo është e gjitha! Kjo është e gjithë receta! Si ju pëlqen?!

Lajmi i dytë super i mirë është që ky mjet mund të porositet nëpërmjet Internetit- ekziston faqja zyrtare e prodhuesit në vendin tonë!

Pas historisë së Adrianes për të gjithë këtë, isha i habitur. Nuk do ta kisha besuar kurrë, por kisha një shëmbull të gjallë përpara syve. Mund të pickoja veten ose të pickoja atë për t’u siguruar që nuk isha në gjumë dhe që Adriana qëndronte akoma në këmbë përballë meje.

Por kjo është e pamundur! Kaq thjeshtë? – Mërmërita pastaj.

E besoni ose jo – sigurisht kjo është puna juaj. Nëse të pëlqejnë vështirësitë vazhdo të duash edhe me tej. A dëshironi të dini si e kam bërë këtë? Unë jua tregova. Dhe tani- mendoni për veten tuaj. Nuk jam një shitëse, nuk kam asnjë qëllim t’ju “nxis” të bëni dicka. Nëse dëshironi provojeni. Pi pak ujë dhe do ndalosh së ngrëni plotësisht. Meqë ra fjala, a dëshiron një tortë? – më pyeti Adriana, duke më ofruar Eclair-in tim të preferuar.

– Jo, faleminderit. Unë, ndoshta, do të shkoj.

Në atë kohë nuk e dija që kjo një orë e gjysmë do të ndryshontë jetën time në të ardhmen…

Shkëmbyem nurmrat e telefonit me të dhe u largova. Kalova gjysmë ore me Adrianen. Në atë kohë nuk e dija që ajo një orë e gjysmë do të transformonte jetën time të mëtejshme

Nitova për në shtëpi sikur të më kishte pickuar një bletë. Ndeza menjëherë kompjuterin dhe porosita këtë Esillaa në faqen zyrtare që më dha Adriana. Pas 3 ditësh, pakoja e shumë e dëshiruar e Esillaa ishte në duart e mia!

U peshova. Peshorja tregoi 88.4 kg. Nga ky moment e në vazhdim përditshmëria ime përfshinte 1 filxhan me Esillaa pas ngrënies.

Mengjesin tjetër u zgjova mbi peshore – 88.5 kg. Më shumë se 100 gram. Të thuash që isha e zemëruar – është pak. Pothuajse isha në panik.

Telefonova menjëherë Adrianen.

– Mariana, qetësohu. Pesha do të fillojë të ulet pas 4-5 ditësh. Vazhdo kështu. Harroje peshoren për 5 ditë. Pastaj peshohu dhe shiko se cfarë do të ndodhë”, u përgjigj Adriana në mënyrë intriguese.

Unë vazhdova pa ndryshuar asgjë në dietën time, përdora Esillaa cdo ditë para ngrënies. Unë më të vërtetë po pyesja veten se cfarë do të ndodhte më vonë? Akoma nuk e besoja vërtetë që do të filloja të humbisja peshë pa ndryshuar asgjë në ushqim dhe në stilin tim të jetës.

Mëngjesin e ditëa së 6, iu afrova peshores me këmbët që me dridheshin nga emocioni, u mbështeta mbi të dhe mbylla sytë. Ishte shumë e frikshme të shikoja peshoren, por pas disa sekondash hapa sytë menjëherë. Peshorja tregonte 83.3 kilogram.

Kam humbur 5 kg e 100 gram në 5 ditët e para, pa ndryshuar asgjë në ushqim dhe pa bërë ushtrime fizike!

I memorizova këto shifra të para të suksesit tim. Ishte e pabesueshme! Zemra sa s’po më dilte nga kraharori, dhe mezi arrija të merrja frymë nga emocioni. Më në fund ja kisha dalë!!!

Javën e ardhshme, menu-ja ime nuk ishte aspak e ndryshme nga cfarë kisha ngrënë zakonisht. Përvec faktit që cdo ditë piva një filxhan Esillaa para cdo vakti.

U tregova e duruar dhe nuk u peshova, por edhe pa peshore e ndjeja humbjen e peshës. Ndonjëherë ndjeja një ngrohtësi të pëlqyeshme në krahë, në stomak dhe në kofshë. Kisha një energji kolosale që s’e kisha patur për shumë kohë. Në njëfarë mënyre lodhja konstante që ndieja ishte zhdukur.

Pasi hypa në peshore një javë më pas gati humba ndjenjat. Peshorja tregoi 74.7 kilogram. Pra gjatë javës tjetëe kisha humbur përsëri gati 9 kg.

Në 12 ditë isha lehtësuar me 13 kilogram e 700 gram.

Imagjino vetëm që tani ke humbur peshë, Imagjino si ndihesh. Ndjeje sa i zoti ndihesh e sa shume të pëlqen vetja. Dhe atëherë do të kuptosh cfarë ndjeva unë.

Sigurisht, ndjeva që veshjet e mia ishin bërë shumë të mëdha për mua. Por të humbisja peshë në më pak se 2 javë dhe realisht 14 kg- nuk mund t’u besoja dot syve.

U deshën 2 ditë para se Simon të kthehej nga një udhëtim pune. Fluturoja sikur të kisha krahë, duke imagjinuar reagimin e Simon ndaj ndryshimit tim. Edhe fëmijët mezi e prisnin babain në pritje të dhuratave që sillte gjithnjë nga udhëtimet e tij të punës.

Ditën e ardhjes së Simon, përgatitën një darkë festive, përgatitëm pak ushqim të shijshëm dhe për herë të parë në shumë vite, futa në furrë tortën e tij të preferuar, Gati gati s’kisha më frikë të haja ëmbëlsira!

Simon arriti tamam në kohën kur sapo kishim shtruar tavolinën. Fëmijët sapo dëgjuan zhurmën e derës që hapej, u sulën në korridor për të takuar babanë e tyre.

Dera u hap dhe në prag ishte Simon me një tufë të madhe me lule. Në duar mbante kutitë me dhurata për fëmijët. Fëmijët nxituan drejt babait dhe ai me pa sipër kokave të fëmijëve, ishte i habitur. Kutitë që mbante ne duar u rrëzuan mbi dysheme. Kishte edhe një tufë me lule.

Fëmijët fluturonin nga gezimi i hapjes së dhuratave. Simon duke mos mundur t’i shkëpusë sytë nga une u përkul të kaptë tufën e luleve.

Pas pak sekondave, mbetëm vetëm në korridor. Simon qëndronte në këmbë me një tufë lule, sikur të ishte i magjepsur. Unë qesha, duke i marr lulet nga duart e tij.

-Mire, cfarë po bën? Hyr shpejtë!

-Ti…… Kjo është e… Po si është e mundur? – Simon nuk po merrte dot veten.

– Epo, do më puthësh apo do qëndrosh aty?

Simon papritur më kapi, më ngriti dhe filloi të më puthte dhe unë qeshja akoma më shumë. Ai shkëlqente gjithandej, mund të ndieja me gjithë qenien time sa shumë po i pëlqeja.

Boll tani, mjaft, më ul në tokë, të lajmë shpejt duart dhe të ulemi të hamë.

Përgjatë gjithë mbrëmies Simon ecte sikur “të mos ishte në vete”. Pasi vura fëmijët në gjumë, u sul drej meje sikur të ishte dita e parë. Ishte një natë dashurie e cmendur, të cilën nuk arrija dot as ta kujtoja – nuk isha ndjerë kaq e dëshiruar për shume vite.

Mëngjesin pasardhës, Simon na ofroi papritur që të shkonim të gjithë pranë detit për 10 ditë. Kishin mbyllur një tip marrëveshje të suksesshme pune dhe si shpërblim u kishin dhënë ditë pushimi dhe një bonus të mirë.

Isha në qiellin e shtatë nga gëzimi – nuk kisha pasur një mëngjes të tillë të mirë prej shumë, shumë kohësh!

Në atë kohë isha një kontabiliste dhe mbaja disa kompani duke punuar kryesisht nga shtëpia. Nuk kisha parashikuar një punë të vështirë në të ardhmen e afërt dhe mund të shkëputesha lehtësisht për 1-2 javë, prandaj pranova pa hezituar aspak. Edhe fëmijët ishin të lumtur- në fund të fundit së shpejti do të shkonim në plazh!

Kësaj rradhe zgjedhja ishte Tunizia. Ishte një suitë me dy dhoma në një hotel shumë të mirë me 4 yje. Ushqimi i palimituar ishte i përfshirë në cmim – nje test i përkryer për recetën time sekrete! Dhe, natyrisht, mezi prisja të shikoja sjelljen e Semyon gjatë pushimeve.

E gjithë vëmendja e tij më ishte drejtuar mua. Po, ishte fitorja ime personale!

Një javë më vone, po shijonim plazhin e ngrohtë tunizian, duke shijuar detin tmerresisht të qartë dhe zhurmën e surf-it. Simon nuk m’i shkuli sytë dhe nuk u shkëput nga unë për asnjë minutë. E gjithë vëmendja e tij më ishte drejtuar vetëm mua. Nuk e vura re të shikonte asnjë njeri tjetër. Po, ishte fitorja ime personale!

Hengrëm mirë, por nuk u limitova nga asgjë. Mish, patate, birra, vezë të fërguara me pancetë, fokace, ëmbëlsira – dieta ime përfshinte një set të plotë të gjithckaje tuniziane. Hëngra pak, nuk më pëlqente shumë të haja. Sigurisht cdo ditë përgatisja një filxhan me Esillaa dhe e pija para cdo vakti.

Dhe në darkë pasi fëmijët, të lodhur gjatë ditës, binin të flinin, Simon dhe unë pinim verë dhe qëndronim të përqafuar në ballkonin e dhomës tonë, duke biseduar për ndonjë gjë dhe duke parë hënën. Pastaj Simon më mori në krahët e tij dhe me coi në dhomën e gjumit, ku bëmë dashuri në mënyrë te apasionuar. Nuk kishim patur një pasion të tillë që nga momenti i njohjes me të. Dhe kështu kaloi edhe një ditë tjetër. Ndihesha hyjnore!

Natën e fundit para se të niseshim, duke qëndruar në këmbë në ballkon Simon më kërkoi në mënyrë të mistershme të mbyllja sytë. Pasi i mbylla sytë ndjeva që u fut me shpejtësi në dhomë dhe u kthye…

– Hapi! – tha Simon i emocionuar

I hapa sytë. Përpara meje ishte ulur mbi gjurin e djathtë Simon. Në duar mbante një unazë floriri.

– Mariana, martohu me mua!
Sytë m’u errësuan. Kisha pritur për këtë moment për 7 vjet të gjatë!

Cdo ditë kisha pritur këto fjalë prej tij. Kisha ëndërruar dhe kisha imagjinuar shumë herë që të më thoshte këtë. Ndjeva se si lotët filluan të më mbushnin sytë.

– Po bën shaka? – në atë moment s’munda të thosha asgjë më të zgjuar se kaq.

– Nuk po bëj shaka! Je gruaja më e mirë dhe më e bukur në botë, dua që të bëhesh gruaja ime. Me të vërtetë. Nuk dua më të shkoj e të vij. Dua të rrimë përgjithmonë bashkë!!

Shpërtheva në lot, vrapova drej qafës së Simon duke pëshpëritur në lot: “Jam dakord!”

Menjëherë pasi mbërritëm në shtëpi, prezantuam kërkesën në zyrën e regjistrimit

E harrova tërësisht peshën time. Për 10 ditë pushime në sistemin all-inclusive me Esillaa humba 7.5 kg

Pas gjithë këtyre eventeve e harrova tërësisht peshën time. U peshova vetëm pasi u kthyem. Kësaj rradhe për 10 ditë pushime në sistemin all-inclusive me Esillaa, humba 7.5 kg. Dukshëm kjo nuk është 1 kg në ditë sic ishte më përpara, por edhe kam ngrënë gjatë pushimeve, për të përdorur një eufemizëm, jo njësoj si zakonisht.

Kështu që nuk është se në vecanti kisha provuar të humbisja peshë. Esillaa fillova ta pi cdo ditë, dy herë në ditë. Pavarësisht kësaj deri ditën e martesës kisha humbur edhe 5 kg të tjera.

Martesa me Semyon ishte shumë argëtuese. Oksana ishte dëshmitarja ime: u bëmë miq shumë të mirë gjatë kësaj periudhe. Jam shumë mirënjohëse ndaj saj për një recetë të humbjes së peshës pabesueshmërisht të thjeshtë.

Semyon në mënyrë të fshehtë kishte dashur gjithmonë që unë të isha e dobët.

Më vonë Simon më rrëfeu që transformimi im e kishte cmendur fare. Tha se në mënyrë të fshehtë kishte dëshiruar gjithmonë që të isha elegante sic jam tani. Sigurisht, nuk ma kishte thënë kurrë, sepse nuk donte të më ofendonte. Në fund të fundit është shumë i ndjeshëm ndaj meje.

P.S. Në 3 muajt e fundit, Simon edhe unë jemi zyrtarisht burrë e grua. Tani jemi të impenjuar për të shkëmbyer apartament tanë me një të vetëm, e natyrshme që gjithçka do jetë me hapësirë dhe e rehatshme.

Tashmë pesha ime është 62 kilogram e 300 gram dhe nuk rritet me. Në të njëjtën kohë nuk e pi më Esillaa për një muaj të tërë. Si pasojë kam humbur 14 kilogram e 100 gram dhe, edhe pas më shumë se 7 vite marrëdhënie, vazhdoj të notoj në dashurinë e Simon-it tim Ju them qe kjo është një ndjesi fantastike që unë e meritoj!

Humba 14 kilogram e 100 gram. Endrra ime u realizua.

Endrra ime u realizua! Gjithcka shkoi shumë më mirë sec e ëndërroja! Po, një rastësi më ndihmoi kur takova Adrianen. Ishte vetëm një mundësi. Dhe unë e përdora.

Këto mundësi shfaqen për të gjithë, edhe pse rrallë. Por shumë prej tyre për shkak të jetës me punë, për shkak të mungesës së parave dhe besimit ndaj gjithckaje, i humbasin.

Mundohu të shohësh mundësinë tënde gjithmonë dhe në cdo gjë. Në të gjitha ngjarjet rreth teje. Tek njerëzit që për ndonjë arsye shfaqen në rrugetimin e jetës tënde. Në historitë që për ndonjë arsye kanë tërhequr vëmendjen tënde dhe që lexon, në gjithcka. E kur ta kesh parë, kape mundësinë tënde me të gjitha forcat e tua. Ky është sekreti më i madh për të arritur lumturinë e vërtetë. Duke përdorur mundësinë tënde, do shohësh – jeta jote do të përmirësohet shumë aq sa s’mundesh ta imagjinosh në këtë momënt.

Kur dëgjova Adrianen, edhe unë, në fillim mendova që kjo nuk kishte ndodhur. Por megjithatë e provova recetën e saj, Esillaa. sepse nuk mund të dimë gjithcka që përpara. Dhe do mundësh vetëm të qeshësh në mënyrë skeptike dhe ta lësh të kalojë. Dhe pastaj asgje s’do të kishte ndryshuar! Si pasojë, nuk do e dish kurrë që ke humbur një mundësi.

Për ata që janë shumë të vendosur, ata me të vërtetë kanë vendosur të bëhen të lumtur, të bukur, tërheqës dhe të dëshirueshëm, unë do të bëj të njëjtën gjë që Oksana bëri për mua.. Më poshtë do të mund të porositni direkt cajin Esillaa.

ESILLAA – ZBRITJE 10% NGA 60.00€ në 50.00€

Porosit Esillaa duke plotësuar të dhënat më poshtë:

Transporti falas për Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni.

    You may also like...

    Leave a Reply

    Your email address will not be published. Required fields are marked *