Liberta Spahiu dhe Alaudin Hamiti janë dy personazhe shumë të njohur të botës së televizionit në Kosovë.

Alaudini ka bërë një tërheqja nga ekrani, ndërkohë që Liberta vazhdon të jetë producente dhe prezantuese e “Prive”-së.


Miqësia mes dy personazheve të njohur vazhdon të jetë e fortë si gjithmonë dhe ata duken të pa ndarë edhe familjarisht.

Liberta, sot ka publikuar një fotografi ku miki i saj Alaudin Hamiti shihet me të birin simpatik, Noarin. /Kosovarja/