Qenkan ndarë që natën e finales/ Ja kuptimi i këngës që i këndoi Trixa Donaldit…

Para se Ilir Shaqiri të fitonte Big Brother VIP dhe Donald Veshaj të largohej nga spektakli me mëri ndaj moderatores dhe motrave Hoxha, pasardhësve të medias në fjalë, Beatrix Ramosaj e surprizoi me një performancë live ku këndoi këngën ‘Wicked Game’.

Kënga anglisht dukej se ishte një mesazh ndaj aktorit. U duk sikur Beatrix në qendër të thelbit të këngës vendoste dashurinë e saj me aktorin duke e cilësuar si një ‘lojë të ligë’ ashtu siç përkthehet edhe titulli i këngës që këndoi Trixa.

Kënga flet për një lojë të keqe që po luhet si dhe flet për botën e cila ja ka thyer dhe zemrën duke theksuar se nuk do të bie më në dashuri pasi nuk ka menduar se do të humbiste një person si ai.


Performancën e saj në finalen e BBV, trixa e ka hedhur në Instagram duke e shoqëruar me emoji Love letter. edhe kjo duket si një mesazh i koduar pasi para pak finales së BBV, vëllai i Triksës,

Alban Ramosaj, publikoi këngën e tij ‘Love letter’ ose në shqip letër dashurie, Kënga është publikuar në versionin audio me tekst, ndërsa ajo që bie në sy dhe vesh janë frazat e ndjera të dashurisë së përdorur në tekst.

Teksti i këngës ‘Wicked Game’ që Trixa performoi për Donaldin:

The World was on fire and no one could save me but you! It’s strange what desire will make foolish people do, I never dreamed that I’d meet somebody like you, And I never dreamed that I’d lose somebody like you

No, I don’t wanna fall in love (this world is only gonna break your heart), No, I don’t wanna fall in love (this world is only gonna break your heart) with you, with you

(This world is only gonna break your heart) what a wicked game you play, to make me feel this way what a wcked thing to do, to let me dream of you

what awicked thing to say, you never felt this way, what a wicked thing to do, to make me dream of you

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *