Dalin rezultatet zyrtare: Ja sa vota kanë marrë finalistët e Big Brother Vip

Ilri, Donaldi, Einxhel dhe Beniada kanë qenë katër finalistët e këtij edicioni të parë të Big Brother Vip, i cili përfundoi me fitoren e Ilir Shaqirit.

Ilir Shaqiri mori çmimin e madh 100 mijë euro, ndërkohë që të tre finalistët e tjerë morën nga 10 mijë euro.


Mirëpo pas përfundimit të BBV pati polemika të shumta në rrjet, pasi një pjesë e publikut priste që çmimin e madh ta merrte Donald Veshaj.

E ndërkohë janë zbuluar edhe votat zyrtare për finalistët, duke i dhënë kështu fund dyshimeve, në këtë foto nga AKEP, Iliri ka 35% të votave, Donaldi ka 30% të votave, Einxhel 25% të votova edhe Beniada 10% të votave.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *