Lëkure të pastër, pa akne dhe shenja: Maskë për fytyrë në kushte shtëpie

Kujdesi i duhur për lëkurë është shumë i rëndësishëm për shkak se lëkura jonë mund të bart shumë bakterie dhe mund të na shkaktoj me pas akne apo shenja të ndryshme në fytyrë dhe kjo nuk do të duket aspak bukur.

Një lëkurë e pastër dhe e butë është një nga elementet kryesore të bukurisë së një personi.


Kjo është maskat e fytyrës që mund ta realizoni në kushte shtëpia, me vetem dy produkte, këto maska nuk kërkojnë shumë shpenzime, ndrësa japin rezultat shumë të mirë për dehidratimin dhe rigjenerimin e fytyrës.

Kjo mask është e mirë për akne dhe për shenjat në fytyrë gjithashtu largon yndyrnat e tepërta e pastron e mban fytyrën të butë dhe të freskët, e dehidraton dhe e rigjeneron i jep shkëlqim lëkurës, redukton rrathët e zinj poshtë syve.

E gjitha çfarë ju duhet është ujë dhe çaj i gjelbër.

E marrim kubën e akullit në të e vendosim çajin njëjtë në të gjitha pjesët dhe më pas i hedhim ujin e vluar dhe e fusim në frizë dhe e mbajmë për 2-3 ore.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *