Anxhela Peristeri feston ditëlindjen, kaq vite mbushi këngëtarja

Sot është një ditë shumë e veçantë për Anxhela Peristerin.

Këngëtarja e njohur shqiptare sot feston ditëlindjen e saj të 36-të.


Anxhela u lind me 24 mars të vitit 1986 në Tiranë ndërsa gëzon një vend të veçantë në skenën muzikore shqiptare si një nga artistet me vokalin më të mirë.

Peristeri ditën e sotme mori urime të shumta nga familjarët, miqtë dhe fansat e saj të shumtë, të cilët e uruan përmes rrjeteve sociale me fjalët më të ëmbla.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *