Vdes nga koronavirusi aktorja e njohur e telenoveles ‘La Madrastra’

Vdes nga koronavirusi aktorja e njohur e telenoveles 'La Madrastra'Vdes nga koronavirusi aktorja e njohur e telenoveles ‘La Madrastra’

Pilar Pellicer, aktorja meksikane 82-vjeçare ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit. Ajo njihet për rolet e shumta që kishte në 20 telenovela, ku më shumë ka spikatur për rolin në telenovelën “Triumfi i dashurisë” dhe “Njerka”.

 

Shkak i vdekjes së saj u bë koronavirusi, i cili i solli komplikime për shëndetin.


Personazhe të njohur meksikanë janë shprehur të pikëlluar për humbjen e aktores së madhe, e cila gjatë karrierës së saj është vlerësuar edhe me çmime

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *