Sallatë e Ramazanit

Përbërësit
3 domate

2 sallata


2 karrota

3 speca te gjelbert

1 spec i kuq

1 qepe

Gjysme tube majdanoz

Kripe

Vaj vegjetal

1 luge te gjelles uthull

1 luge te çajit biber i zi

Gjysme limoni
Hapat

Të gjithë përbërësit e sallatës i pastroni dhe i preni në copa të vogla .

Përmbi ia vendosni arrat, erëzat dhe limonin. İ vendosni në enën për shërbim duke ia dhënë formën e dëshiruar.
Ju bëftë mirë!

 

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *