Gjeten njerez pa jete dhe värre masive/ Flet Ministri i jashtem i Ukraines: Ruset kane bere edhe shume me keq

Ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba tha se ma sakra që kemi parë në Bucha është vetëm maja e ajsbergut. Ai theksoi se në Mariupol situata është edhe më e keqe.

Ministri e tha këtë në një konferencë të përbashkët për shtyp me kolegen e tij britanike Liz Truss, e cila u takua në Varshavë me kreun e diplomacisë polake, Zbignieë Rau.

Situata mbi ngjarjet e rënda të raportuara nga qyteti Bucha, në Ukrainë do të diskutohen sot në Këshillin e Sigurimit të OKB-së.


You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *