Gjithë bota mban frymën/ Ja cfarë ka në cantën e zezë të Putinit….

Presidenti rus Vladimir Putin ka rikthyer edhe një herë frikën te e gjitha bota. Mediat ndërkombëtare kanë kapur një detaj të fortë gjatë vizitës së Putinit në funeralin e një mikut të tij.Gjatë kohës që ai lëvizte, një nga personat që e shoqëronte u pa të mbante në dorë një çantë të zezë, e cila aludohet se mund të jetë çanta që mban butonin e raketave bërthamore.

Presidenti rus mbërriti në Katedralen e Krishtit Shpëtimtar në Moskë, për të nderuar ultra-nacionalistin e zjarrtë Vladimir Zhirinovsky, raporton prestigjozja “The Sun”.Vladimir Putin, i veshur me të zeza, bëri shenjën e kryqit përpara arkivolit të hapur të Zhirinovsky, teksa lideri politik dhe aleati i tij i ngushtë po dërgohej në banesën e fundit.Sipas tabloidit britanik, prania e dukshme e një oficeri të lartë ushtarak që mbante aparatin e lëshimit të raketave bërthamore, mendohet të jetë një shenjë rrëqethëse se Putini nuk ka hequr dorë nga ideja e tij e f rikshme.Momentalisht, presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, është njëriu më i urryer në gjithë globin, por kjo duket se nuk përbën aspak problem për të, që nuk ndalet pa arritur qëllimet e tij.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *