Mozzik e këshillon “Sasen” të mbath “kopaçka” në seancat e Kuvendit

Ende po vazhdon të komentohet paraqitja e Adriana Matoshit në Kuvendin e Kosovës.

Me anë të një postimi në ‘Facebook’, ajo tha se do të kishte dëshirë të merrej në pyetje për sukseset e qeverisë si dhe rikthimin e skenës kulturore, e jo për veshjen e saj në Kuvend.


“Gratë e Kosovës, pa përjashtim, duhet që sa më parë ta kuptojnë këtë trend të rëndësishëm dhe kaq të nevojshëm për njerëzimin dhe të bëhen pjesë e forcimit të gruas”, shkroi ajo ndër të tjerash.

Ishte reperi Mozzik ai i cili i komentoi një palë “kopaçka” në bazë të respektit për femrat që luajnë futboll.

“Heren tjeter shoqja ime mbathi keto

Per respektin per femrat qe luajne Futboll”, shkroi ai./Indeksonline/

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *