14 çiftet VIP shqiptarë që kanë 10-20 vjet diferencë

Shprehja thotë “Dashuria nuk njeh moshë”, megjithatë shpeshherë diferenca në moshë bëhet debat kur bëhet fjalë për personazh publik.

Serjoza Markov është 51 vjeç ndërsa Adelina Tahiri, 27. Pra çifti kanë 24 vite diferencë megjithatë kjo nuk ka ndikuar aspak te lidhja e tyre. Çifti janë të martuar dhe prindër të një djali.

Alketa Vejsiu e ka mbajtur kujdesin e saj të jetës private dhe fotot e saj me të rënduar nuk ka. Por edhe moderatorja shumë e dashur për publikun ka diferencë në moshë nga dashuria me 15 vite. Alketa është 35 vjeç, ndërsa është 50 vjeç. Është njohur me anëtarësimin në moshën 19-vjeçare dhe janë prindër të dy fëmijëve.

Diferenca në moshë nuk ka penguar as Ridelsa Sejdijan dhe Ájdin Sejdijan të vërtet një martesë të suksesshme prej vitesh. Ájdin Sejdija është 66 vjeç ndërsa Riselda 33. Çifti publikon shpesh foto e video nga pushimet e tire duke treguar se martesa po u shkon për mrekulli. Áta janë prindër të një djali.

Eni Koci dhe Genc Prevlukaj një nga çiftet më të komentuara nga fundmi dhe diferenca e tire në moshë janë çështja e parë që u diskutua kur u zbulua lidhja e tyre. Genci është 37 vjeç ndërsa Eni 22. Pra çifti ka 15 vite diferencë.

Armina dhe Shkëlzeni janë shumë në lidhje dhe së shpejti do të bëjnë edhe dasmën. Edhe ata janë komentuar shumë për dallimet në moshën e cila është 14 vite. Shkëlzeni është 42 vjeç, ndërsa Ármina 28. Megjithatë nuk ka ndikuar aspak në ndryshimin e tyre dhe çiftin shumë të dashuruar.

Edhe Ándrra dhe Sinani, një nga çiftet më të dashura për publikun kanë dallime në moshë. Ándrra është 23 vjeç ndërsa Sinani 43. Pra çifti kanë plot 20 vite diferencë, por mosha nuk ka qenë pengesë në lidhjet e më pas martesën e tyre. Ándrra dhe Sinani janë prindër të një djali.

Kantautori shumë i dashur për publikun, Gjergj Leka është i fejuar me regjisoren Erisela Marko. Çifti ka 22 vite diferencë por vitet nuk problem problem si për ta.

Bojken Lako dhe Semi Jaupaj ishin gjithashtu ndër çiftet më simpatikë të shoëbizit, por edhe ata kanë dallime në moshë. Bojkeni është 43 vjeç ndërsa Semi 25. Pra dyshja kanë 18 vite diferencë.

Por edhe Sara me Ledionin ndonëse duken si një çift moshatar për shkak se dy kanë stil modern, në fakt Ledioni është 10 vite më i madh se Sara. Ledioni është 32 vjeç ndërsa Sara, 22. Çifti janë prindër të një djali me emrin London Noor, transmeton Xing.al

Devis Xherahu, këngëtari shumë i dashur për publikun është lidhur me ish-Miss Shqipëria, Ertemiona Mejdani. Devisi dhe Ertemiona kanë një diferencë moshe prej 17 vitesh. “Nuk e kemi ndjerë diferencën”, tha Devisi në një intervistë pak më parë.

Blero dhe Áfrona, çifti nga Kosova që së shpejti do të kurorëzojnë dashurinë e tyre në martesë kanë 14 vite diferencë. Blero është 41 vjeç, ndërsa Áfrona 27.

Bieta Sulo dhe Álban Dudushi kanë 13 vite diferencë. Albani është 46 vjeç ndërsa Bieta 33 vjeç. Çifti dy vite më parë u bën prindër të një djali.

Aktori i mirënjohur shqiptar, Ártan Imami është i martuar me modelen 20 vite më të re, Florenca Bellova. Florenca është vajza e tezes së Rovena Dilos. Ártani dhe Florenca janë prindër të një vajze.

Zaimina dhe Klodi janë po ashtu një çift me diferencë moshe, por kjo nuk ka marrë aspak të marrëdhënia e tire dhe kjo është vërtetuar 15 vitet që kanë së bashku. Çifti kanë 10 vite diferencë dhe vitin e kaluar u bënë prindër të një vajze.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.