Lajm i zi/ Babë e bir humbin jetën në mes të rrugës, detajet janë rrëqethëse

Një aksident me pas oja të rënda ka ndodhur mbrëmë pas mesnate në zonën e Pavias në Itali, ku 2 person humbën jetën dhe 8 të tjerë mbetën të pla gosur.

Babai 45-vjeçar doli për të ndihmuar djalin e tij 11-vjeçar, pasi mjeti i tyre minibus u për plas, por u mor para nga një tjetër makinë, dhe të dy humbën jetën menjëherë.

8 persona të tjerë (përfshirë bashkëshorten 43-vjeçare dhe dy fëmijët e tjerë të çiftit, 14 dhe 15 vjeç) u pl agosën. Një drejtues automjeti u arr estua me ak uzën e vras jes në rrugë.


Sipas një rikonstruksioni fillestar (dinamika po hetohet nga po licia rrugore), makina në të cilën udhëtonte familja franceze është përplasur nga një mjet. Pas goditjes së dhunshme, djali 11-vjeçar u hodh nga makina. Babai doli menjëherë në përpjekje për ta shpëtuar, por u përplas nga një makinë e tretë e cila ndërkohë po udhëtonte në të njëjtën rrugë.

Fatkeqësisht për babanë dhe djalin nuk kishte asgjë për të bërë, lëndimet e marra ishin shumë të rënda. Seksioni i A21 ku ndodhi aksidenti ka mbetur i mbyllur për kohën e nevojshme për të shpëtuar të plagosurit dhe për të lejuar zjarrfikësit të largojnë automjetet e dëmt uara; në mëngjes qarkullimi rifillon rregullisht.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *