Zi e madhe/ Kishin ardhur për pushime në Shqipëri! Humbin jetën dy turistët polakë, faji i shqiptarit

Përfundon në tragjedi udhëtimi i dy turistëve polakë në Shqipëri. Një aksi dent i rëndë ndodhi sot rreth mesditës në aksin Shkodër-Tiranë.

Dy turistë, një burrë dhe një grua të moshës 35-40 vjec, që po udhëtonin me motorr, janë goditur nga një mjet tip Golf që drejtohej nga një i ri shqiptar.Për pasojë cifti polak ka ndërruar jetë edhe pse u dërguan në spital, ata nuk mundën të shpëtonin. Ngjarja ndodhi në fshatin Kryebushat.

Ende nuk bëhen të titur emrat e tyre. Në vendin e ngjarjes shkuan policia dhe grupi hetimor për të zbardhur rrethanat e këtij a ksidenti, por nga ajo që thuhet deri tani është se fajtor ka qenë shqiptari që drejtonte Golfin.Kujtojmë se vitet e fundit është rritur shumë numri i turistëve polakë që vijnë në Shqipëri, jo vetëm në periudhën e verës por gjatë gjithë vitit.Por ngjarje si kjo e sotmja ndikojnë shumë për keq tek ata turistë që duan të vizitojnë vendin tonë, pasi siguria e jetës këtu tek ne është për fat të keq është në mëshirë të fatit.


You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *