Nuk marrin vesh shqiptarët/ Shoferi i ri merr përpara fëmijën 11 vjec

Një tjetër ak sident ka ndodhur në Tiranë ku një 20-vjeçar ka përplasur me makinë një fëmijë të mitur. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se në prang aka rënë shtetasi D.SH, pasi duke drejtuar automjetin ka aksidentuar një 11-vjeçar.Menjëherë 11-vjeçari është dërguar në spital dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Mësohet se gjendja e tij është e qëndrueshme dhe nuk ka pasoja të mëdha.“D. Sh., 20 vjeç, banues në Tiranë, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke drejtuar automjetin, ka aksidentuar një 11-vjeçar, i cili ndodhet në spital, jashtë rr ezikut për jetën”, thuhet në njoftimin e policisë.Edhe pse jo zyrtarisht, thuhet se arsyeja kryesore ka qene shpejtësia tej normave të lejuara. Për fat u shmang tragjedia, falë edhe ardhjes direkt të ambulancës që e dërgoi vogëlushin urgjent në sitalMesa duket shqiptarët vazhdojnë të mos vënë mend kur janë në timon, pavarësisht ngjarjeve të fundit që kanë ndodhur në rrugët tona.Të dielën një 39-vjecar mori përpara prindërit me foshnjen 3 muajsh në vijat e bardha në Tiranë në “Rrugën e Kavajës”. Fatmirësisht të tre shpëtuan.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.