Dy vëllezërit futbollistë të famshëm humbin jetën në aksident

Futbollistët argjentinas, vëllezërit Max dhe Ariel Rolon kanë humbur jetën në një aksident mbrëmjen e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në seksionin midis Pujata dhe Casilda, ku dyshja kanë humbur kontrollin e makinës dhe janë përplasur me një pemë.

Max ka qenë për 6 vite lojtar i Barcelonës, konkretisht në vitet 2010-2016, nga ku mori dhe famën më të madhe. Klubi ka reaguar rreth lajmit të hidhur, duke shprehur keqardhjen në rrjete sociale.


Aktualisht dy vëllezërit luanin për klubet në qytetin e Chabas.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *