Adoleshentja nga Kukësi zbulon pse Yuri Kim refuzoi foton me të/ Stop atje, mos u afro…

E ftuar në Why?Not në RTV Ora, me moderatoren Roza Lati, këngëtarja adoleshente Alisja Koloshi, ka treguar momentin kur ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, vizitoi një nga shkollat në Kukës.Koloshi tha se Kim nuk e lejoi të afrohej afër saj për fotografi për shkak se ishte shumë e gjatë. “Erdhi Yuri Kim, e i kishte thënë zyshës që dua ca goca që të këndojnë himnin e Amerikës e ne i thamë po pse jo.Mbaruam e i pëlqeu. Ju afrova për foto dhe iu afrova dhe më tha, no no stop je shumë e gjatë dhe unë i thashë ok. S’donte të më kishte pranë”, tha ajo.Javën e ardhshme në Tiranë dhe në disa qytete të tjerë të vendit do të zhvillohen aktivitete në kuadër të “Javës Amerikane”, për 100 vjetorin e marrëdhënieve Shqipëri-Amerikë.

Nga data 15 maj deri më 21 maj do keni mundësi të merrni pjesë në disa aktivitet, të gjitha pa pagesë. Do jetë një javë plot me muzikë, kulturë dhe argëtim amerikan, në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës, Ministrinë e Kulturës dhe Fondacionin Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim.“Gati për të festuar! Festojmë 100 vjetorin e marrëdhënieve midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë këtë vit dhe kjo ngjarje meriton një festë. Me shumë kënaqësi shpall Javën e Amerikës, javën e ardhshme”, tha ambasadorja Yuri Kim.


You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *