Rrënqethëse/ Bie kamioni në Bypassin e Vlorës: Shoferi humbi jetën pasagjerja s’dihet

Një aksident tra gjik raportohet të ketë ndodhur paraditen e sotme në Bypassin e Vlorës, në afërsi të Kaninës. P olicia bën me dije se një kamion me inerte është rrëzuar dhe shoferi ka gjetur vdek jen.

Ndërkohë, në mjet ka qenë dhe një pasagjer i cili nuk po gjendet për shkak të inerteve. Grupi he timor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Kamionët që po punojnë në këtë projekt, një prej të cilëve është përfshirë sot në a ksident, janë në pronësi të kompanisë “Biba X”.

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 16.05.2022, rreth orës 10:40, në bypasin Orikum-Kaninë, duke punuar, është rrezuar një kamion, ku dyshohet se drejtuesi kamionit ka ndërruar jetë, ndërsa pasagjeri nuk gjendet për shkak të rënieve të inerteve.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published.