Ndërron jetë mjeku i njohur kosovar

Ka vdekur mjeku nga Skënderaj, Ali Thaçi.

Oda e Mjekëve të Kosovës i ka shprehur ngushëllime familjarëve, miqve dhe kolegëve të tij.


“Ndahet nga jeta Dr. Ali Thaçi. Dr. Ali Thaçi ka lindur në qytetin e Skenderajt.Dr. Thaçi ka shërbyer për vite me rradhë si mjek në po të njejtin qytet”, thuhet në postimin e Odës së Mjekëve në Facebook.

“Si një ndër kontributdhënësit më të mëdhenjë, padyshim që do të vihet re mungesa e tij”, thuhet në postim.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *