Berisha shkon per ngushellim ne familjen e te riut Demokrat/ Humbi jeten ne pune!

Ish-kryeministri Sali Berisha i shoqëruar nga deputeti i Fierit, Luan Baçi ka shkuar ditcn e sotme pcr ngushëllim në familjen e Esat Kajës, i cili dy ditë më parë humbi djalin në një aksident në punë.Berisha thotë se Klajdi Kaja, i cili ishte kryetar i Forumit Rinor të PD në Lushnjë, “u nda nga jeta në moshën 28-vjeçare në një aksident në punë dhe zhyti në zi të thellë e dhimbje të madhe prindërit”.“Ngushellim ne familjen e Esat Kajes!

Miq, mbreme isha ne familjen Kaja ne Bubullime, Lushnje per te shprehur ngushllime per yllin e familjes, Klajdin qe u nda nga jeta ne moshen 28 vjeçare ne nje aksident ne pune dhe zhyti ne zi te thelle e dhimbje te madhe prinderit, motrat dhe te gjithe familjen por edhe demokratet ne mbare vendin.Une shkova per ngushellim me deputetin Luan Baçi dhe kryetarin e PD te Lushnjes z Eduard Sharka per te ndare dhimbjen, hidherimin dhe zine me kete familje fisnike dhe per te shprehur nderimin dhe mirenjohjen tone me te thelle per djalin e tyre Klajdin te riun demokrat, punetor, te dashur, te mençur, entuziast, kryetarin e Forumit Rinor te PD Lushnje.Fjalet nuk shprehnin dot ate qe ndjenin zemrat e tyre. Por i ati Esat Kaja, nena dhe motrat e Klajdit, xhaxhai dhe e gjithe familja e tij qendronin me dinjitet dhe fisnikeri te veçante duke nderuar keshtu veten dhe birin e shpirtit Klajdin e tyre te dashur.Ne lutemi se bashku me ta qe shpirti i engjellit te tyre, Klajdit te pushoje i qete midis engjejve dhe ata prinder, motra, familjare te nderuar te gjejne forcen per te perballuar mungesen e perhershme te djalit te tyre. Ngushellme! SB”

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *