Nuk jeni të shëndoshë! Ju keni mbetje në zorrë dhe ja një mënyrë se si ti eliminoni menjëherë ato

Në luftë të përditshme për të eliminuar kilogramët e tepërta si dhe për të ardhur në formën e dëshiruar? Mënyra më e mirë dhe më e lehtë për të arritur këtë është kjo recetë që transformon ujin e zakonshëm në një pije të fuqishme kundra yndyrës në bark! Ajo gjithashtu përmirëson dhe forcon shëndetin tuaj të përgjithshëm, problemet me tretjen, balancon ekuilibrin tuaj dhe ka pothuajse 0 kalori.
Shtyp hape.siren rekl.amuese më poshtë dhe shikoni lajmin e plotë:

Ekziston edhe një dietë e quajtur “Dieta e barkut të sheshtë” e shpikur nga Cynthia Sass dhe bazohet në konsumin e ujit për të nxitur humbjen e peshës.
Ja receta e plotë:
Përbërësit:

-2 litra ujë,
-1 lugë çaji xhinxher, (i freskët)
-1 limon i prera në feta,
-1 kastravec, i prerë në feta,
-12 gjethe menteje.
Përgatitja:
Miksoni të gjithë përbërësit në një enë të madhe dhe i lini përgjatë natës në frigorifer. Në mëngjes, esëll, pini 1 gotë nga kjo pije dhe gjatë ditës konsumoni 4-5 gota.


Për të patur rezultate të menjëhershmë filloni ta pini çdo mëngjes me stomakun bosh. Do të ndiheni shumë të lehtë dhe do t’ju duket sikur keni humbur 1 kile pas dy orëve të para. Nutricionistët thonë se konsumimi i rregullt i kësaj përbërjeje, së bashku me aktivitetin fizik, mund t’ju ndihmojë në shkrirjen e yndyrës së barkut.

Nuk sugjerohet të pihet nga gratë shtatzëna, nënët me gji dhe nga personat që kanë probleme me stomakun ose janë alergikë ndaj ndonjërit prej përbërësve!

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *