“Po humbet shikimin dhe mjekët thonë se mund të jetojë maksimumi…”, zyrtari i FSB-së tregon sëmundjen nga e cila vuan Putini

Presidenti rus Vladimir Putin po përballet me probleme shumë të rënda shëndetësore dhe mjekët po i japin maksimum 3 vite jetë. Këtë lajm e bëri sot të ditur gazeta britanike Mirror, duke cituar një drejtues të lartë të FSB-së, Shërbimit Federal të Sigurisë të Federatës Ruse.Sipas zyrtarit të paidentifikuar, presidenti 69-vjeçar rus vuan nga një formë e rëndë dhe me zhvillim të shpejtë të kancerit, duke theksuar se i kanë mbetur jo më shumë se 2-3 vjet jetë. Ekzekutivi i FSB-së vëren se problemet shëndetësore të presidentit rus po bëjnë që ai gradualisht të humbasë shikimin.
Shtyp hape.siren rekl.amuese më poshtë dhe shikoni lajmin e plotë:

“Mësojmë se ai vuan nga dhimbjet e kokës dhe se kur del në TV, duhet të ketë gjithçka të shkruar në shkronja të mëdha në mënyrë që të lexojë atë që dëshiron të thotë. Shkronjat janë aq të mëdha sa çdo faqe përmban vetëm një ose dy fjali. Vizioni i tij përkeqësohet ndjeshëm me kalimin e kohës dhe gjymtyrët e tij tani dridhen në mënyrë të pakontrolluar ,” shton ekzekutivi i FSB.


Foto e bardhe
Zyrtari i FSB-së zbuloi prognozën veçanërisht të keqe të mjekëve për Vladimir Putinin përmes një mesazhi sekret që i dërgoi ish-ekzekutivit të FSB-së Boris Karpitskov, i cili tani është dorëzuar në Britani dhe po “fshihet nga ekzekutorët e Putinit”. Në mesazh thuhej se Putini e ka të vështirë të lexojë edhe letrat e mëdha në letrat përballë në paraqitjet e tij dhe “terrorizon” zyrtarët me ndryshimet e papritura të humorit të tij.

“Ai refuzon të mbajë syze sepse kjo do të ishte një shenjë dobësie. Në të kaluarën ai ishte i përmbajtur me vartësit e tij, por tani ai ka shpërthime zemërimi të pakontrolluar. “Ai është çmendur plotësisht dhe nuk i beson më pothuajse askujt”, vëren ai.

Sipas gazetës britanike, javën e kaluar Putin u takua me presidentin bjellorus Alelsandër Lukashenko në Soçi dhe kamera regjistroi disa lëvizje të çuditshme përdredhëse të këmbëve të presidentit rus gjatë bisedave të tyre. Lëvizjet e pazakonta të Putinit u panë gjithashtu në televizion në fillim të këtij muaji, mes thashethemeve se burri i fuqishëm rus mund të ketë Parkinson, si dhe k.an.cer.Kreu i shërbimit të inteligjencës ushtarake të Ukrainës, Kirill Budanov, tha se Putin ka shumë sëmundje të rënda, një prej të cilave është kanceri.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *