Pse e la këngën nëna e Norës, ylli i muzikës folklorike e popullore?

Vitet e fundit njihet si nëna e Nora e Era Istrefit, por dikur ishte ylli i padiskutueshëm i muzikës folklorike dhe asaj popullore.

Syzana Tahirsylaj është zëri nga Dukagjini që jehojë për shumë vite me radhë, duke u bërë këngëtarja që publiku e donte dhe pëlqente fuqishëm.


Në fillimet e saj këndonte këngë folklorike me çiftelia, e më pas lëvroj në zhanre të ndryshme muzikore, ku gjithmonë shkëlqej në interpretim.

Ani pse tejet e dashur per publikun, e kërkuar dhe e angazhuar, ylli i skenës muzikore pas vde.kjes së parakohshme të të shoqit, gazetarit Neziri Istrefi, më nuk u duk në skenën muzikore.

Gjithashtu rri largë intervistave dhe paraqitjeve televizive.

Syzana Tahirsylaj punon prej vitesh si producente në “RTK”, ndërkohe u gëzohet sukseseve të Nores e Eres në tregun e muzikës, pjesë e të cilit ishte edhe vetë për vite me rradhë.

Shiko videon:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *