Sa kanë ndryshuar aktorët e serialit “Kloni” për 20-vite dhe çka bëjnë ata sot?

Kloni” mbanë titullin telenovela e cila nisi të transmetohej gjatë viteve 2000, e që i bëri përvete pothuajse të gjithë. 

Dhe tani, gati 20 vite më vonë, kur e mendojmë këtë melodramë të famshme, menjëherë nën vetëdijen tonë e kujtojmë bukuroshen Zhade, simpatinë e saj Lukasin dhe nisim t’i pikturojmë rrugët marokiene.


Albanian News, ka vendour që këtë herë të zhytet nën oqeanin e këtyre kujtimeve dhe të zbulojë se si duken yjet e kësaj serie televizive tani.

Giovanna Antonelli (Zhade)

Kur i shikon fotografitë e saj të reja, e sheh që as divorci e as koha nuk kanë pasur fuqinë që të ndikojnë në dukjen e saj. Ajo tashmë është 43-vjeçe dhe po i rritë tre fëmijë, ka llogari në pothuajse të gjitha rrjetet sociale me ndikim, dhe shpesh nxjerrë edhe foto sesione.

Murilo Benicio (Lukasi, Diogo dhe Leo)

Murilo Benecio ka qenë pjesë edhe e disa filmave të tjerë dhe poashtu është një performues i mirë në teatër. Kritikët edhe sot vazhdojnë të pohojnë atë se ai është aktori më i mirë në televizionet braziliane.

Vera Fischer (Iveti)

Vera Fischer ishte kurorëzuar si Miss Brazili në vitin 1969 shumë kohë para se të shfaqej në serinë “Kloni”. Sot ajo është 68-vjeçe por nuk do ta njihni, shkruan AlbanianShow. Nëse e shihni atë sot dhe e krahasoni dukjen e saj me atë që kishte tek  “Kloni” vështirë se mund të gjeni ndonjë dallim. Aktorja po shijon kohën e saj të lirë dhe nuk ndalon së shpërndari imazhe nga villa e saj super-luksoze.

Letícia Sabatella (Latifa)

Bukuroshja, Letícia Sabatella është një vegane dhe ka një vajzë. Ajo është pjesë e filmave dhe serive televizive edhe në ditët e sotme. Është  evështirë për t’u besuar por ajo edhe tash i luan rolet e vështira. Mund t’ia hedhni një sy filmit “India: A love story”.

Carla Diaz (Kadira)

Karla Diaz e cila luante rolin e vajzës së Zhades, tani është 29-vjeçe. Aktorja është shumë e famshme në Brazil dhe është pjesë e serive dhe filmave të shumtë në këtë vend. Poashtu është edhe modele.

Daniela Escobar (Mariza)

Daniela Escobar e ka lënë mbrapa karrierën e saj si aktore po ajo vazhdon të punojë në televizion. Për vite të tëra ajo ka punuar si moderatore në një program të thirrur si “Superbonita”. Poashtu ia vlen të ceket se Daniela është zhvendosur nga Brazili në Kaliforni, ku edhe sot jeton.

Eliane Giardini (Nazira)

Eliane Giardini është 67-vjeçe por vështirë se dikush do ta besojë, shkruan AlbanianShow. Është interesant fakti se derisa i kishte bërë 40-vjet ajo nuk kishte korrur ndonjë sukses në karrierën e saj, dhe sot ajo konsiderohet si një nga aktoret më prominente në Brazil.

Thiago Olivera (Amini)

Thiago Olivera tashmë është 31-vjeç dhe udhëton e merr pjesë në seri televizive, filma, reklama, e poashtu punon edhe në teatër.

Na tregoni, sa ju ka pëlqyer “Kloni” dhe cili nga këta aktorë të lartpërmendur ka qenë i preferuari juaj. Mendoni se ia vlen të ritransmetohet?

/ AlbanianNews /

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *