Keto jane 2 perberesit qe duhet ti beni bashke per te patur nje fytyre sikur te ishit 10 vite me te rinj

Ne të gjithë dëshirojmë të dukemi gjithnjë të rinj. Dëshira për të arritur këtë shpenzojmë kaq shumë para, por kjo është e gabuar, por më besoni se nuk ka nevojë të shpenzoni para për këtë.

Sot do t’ju tregojmë një trajtim natyral që mund të elim. inojë të gjitha shenjat e plakjes nga lëkura juaj dhe ju do të dukeni shumë më të rinj se mosha juaj aktuale.


Për këtë il’aç do t’ju duhet:

1 lugë gjelle kafeje e bluar

1/2 lugë gjelle qumështi. (Qumështi i papërpunuar është edhe më i mirë!)

Përdorimi: Kombinoje shijen e kafesë dhe qumështin dhe përzihet mirë. Përzierja do të jetë e trashë, por jo e pastër. Nëse është pak e vështirë për të punuar me vetëm shtoni pak më shumë qumësht.

Lëreni përzierjen uluni për 3-5 minuta. Butësisht masazhoni përzierjen e kafesë dhe qumështit në fytyrë dhe le të thahet.

Kjo mund të jetë mjaft e çrregullt, prandaj sigurohuni që të aplikoni mbi një lavaman.

Leni maskën për 15-20 minuta (ose më shumë nëse preferoni) dhe pastaj shpëlajeni me ujë të ftohtë, masazhoni butësisht për të lyer çdo lëkurë të vdekur nga fytyra. Lëkura juaj do të jetë si e një foshnje!

Si një bonus shtesë, aroma nga kjo maskë është tepër relaksuese.

Shënim: Ju mund të ndjeni një shpim gjilpërë në fytyrën tuaj nga kjo maskë, por kjo nuk duhet të shkaktojë ndonjë acarim apo shqetësim.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *