Ndërron jetë papritur aktori shumë i dashur për publikun shqiptar

Një lajm të tríshtë raportojnë mediat túrke. Aktori dhe regjisori i njohur Civan Canova ka ndérruar jetë. Canova ishte shumë i njohur për publikun pasi ka luajtur në disa seriale si “Karadayi”, “Fatmagyl”, “Fate të kryqëzuara” etj.Aktori veteran Civan Canova është trajtuar për një kohë për káncer në mushkëri.

Vetë aktori bëri të ditur kohë më parë se i është konstatuar një masë në mushkëri, përmes një postimi në rrjetet sociale.


“Lajmi që do t’ju jap nuk është i mirë, por ndihem i dètyruar ta jap. Gjithçka nisi në vitin 2014 teksa endesha nëpër plazhin Gümüşlük.

Kam bërë operacion në kyçin e dorës së majtë, ka pasur vdèkje kockore në kyçin tim, ma kanë hequr. Rrugës për në kafene, shkèla një qen të zi. Edhe kafsha u hodh në mënyrë të pavullnetshme, më hodhi në tokë. Unë rashë në krahun tim të djathtë. Ka ndodhur vdèkja e kockave, këputja e tendinit, humbja e muskujve. Shkova në spítal dhe mjèku tha: ‘Të duhet një pròtezë.’ Nuk e desha, e lashë pas dore. 3 muaj më parë, fillova të kisha dhímbje të tmérrshme.

Mjaft për të më mbajtur zgjuar natën. Erdha në spítal dhe bëra një MRI. Gjatë marrjes së rrézeve të gjoksit u konstatua se kishte një masë të papërcaktuar. Kam 15 ditë në spítal. Familja ime është me mua”, shkroi aktori dy javë më parë.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *