Shakira flet për herë të parë rreth ndarjes nga Pique

Shakira ka folur për herë të parë për ndarjen e saj tronditëse nga Gerard Pique pas 12 vitesh dhe dy fëmijëve së bashku, por vendosi të mos flasë për marrëdhënien e tij të re me një grua shumë më të re.

Këngëtarja 45-vjeçare kolumbiane u shpreh e sinqertë për sa e vështirë ka qenë jeta pasi marrëdhënia e saj me yllin 35-vjeçar të futbollit është prishur.

Shakira – e cila ka dy djem: Milanin nëntë vjeçar dhe Sasha shtatë vjeçare me Pique – bëri komentet e saj të para publike për ndarjen teksa tha: ‘Oh, kjo është vërtet e vështirë të flitet personalisht, veçanërisht pasi kjo është hera e parë që e trajtoj këtë situatë në një intervistë.

“Kam qëndruar e heshtur dhe thjesht jam përpjekur të përpunoj të gjitha.

Epo, është e vështirë të flasësh për këtë, veçanërisht sepse jam ende duke e kaluar, dhe sepse jam në sy të publikut dhe sepse ndarja jonë nuk është si një ndarje e rregullt.

Dhe kështu ka qenë e vështirë jo vetëm për mua, por edhe për fëmijët e mi.

Tepër e vështirë”, vazhdoi Shakira.

Më tej ajo tha se fokusi i vazhdueshëm i jetës së saj personale ka qenë i vështirë për familjen e saj, veçanërisht pasi ata e kanë të vështirë pa u bombarduar nga mediat dhe fansat.

‘Pra, është e vështirë, Dhe unë jam përpjekur ta fsheh situatën para fëmijëve të mi.

Mundohem ta bëj dhe t’i mbroj ata, sepse ky është misioni im numër një në jetë.

Por më pas ata dëgjojnë gjëra në shkollë nga miqtë e tyre ose hasin në disa lajme të pakëndshme në internet, dhe kjo thjesht i prek ata, e dini”, tregon ajo.

“Për Piquen, e lashë karrierën time dhe shkova në Spanjë.

Vetëm sepse ai donte të luante futboll dhe të fitonte kampionate.

Unë sakrifikova për dashurinë, ai jo”, u shpreh Shakira.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *