VIDEO/ Nuk i hapet parashuta, ushtari amerikan filloi të bie me shpejtësi si raketë, por ndodh mrekullia!

Një video rrëqethëse shfaq momentin kur një parashutist i ushtrisë amerikane fillon të bie me shpejtësi të madhe në 15 sekondat e fundit, pasi nuk i hapet parashuta.

Videoja është realizuar nga zona ku do të duhej të zbritnin” parashutistët – pra në Juliet të Italisë, ku edhe gjendet brigada e 173-të e forcave ajrore.

Videoja fillimisht është publikuar në TikTok, që zgjatë 22 sekonda, ku shihet se parashuta kryesore nuk i hapet ushtarit dhe fillon të bie me shpejtësi në drejtim të tokës sikur të ishte raketë.

Për fat të mirë në sekondat e fundit i hapet parashuta rezervë – që ia zvogëlon shpejtësinë e rënies dhe zbret pa ndonjë problem.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *