A dëshironi ta Parandaloni plakjen dhe te bieni në peshë: Përzjerja që po bën mrekulli Limon me fara…(video)

Këta përbërës do t’ju ndihmojnë të humbni më shumë kilogramë, duke mos u lodhur shumë! Jo vetëm që eliminon yndyrnat, por pastron organizmin që ka përmbushur tashmë funksionin e saj në trupin tone dhë kërkon të nxjerrë jashtë mbetjet.

Farat Chia ju japin ndjesinë e ngopjes kur i konsumoni. Ato përmbajnë hekur, kalcium, fibra dhe proteina. Kanë një përmbajtje të lartë të vitaminës C që kontribuon në pastrimin e organizmit.

Limoni dhe farat chia janë efektive pasi që të dyja janë elemente detoksifikimi dhe kontribuojnë në humbjen e peshës, të gjitha në një mënyrë natyrale dhe ekonomike.

Kjo pije duhet të konsumohet në mëngjes sapo të zgjoheni!

Do ju duhet:

Lëngu i një limoni
1 lugë gjelle fara chia
300 ml ujë

Përgatitja:

Në gotën me ujë (1oo ml) shtoni farat chia. I lini përreth një orë.

Më pas shtoni lëngun e limonit dhe pjesën tjetër të ujit. Trazojeni mirë dhe nëse dëshironi mund ta ëmbëlsoni me pak mjaltë.

Konsumojeni në stomak bosh, menjëherë pas zgjimit.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *