Receta FANTASTIKE.Mbron zemrën, trurin dhe veshkat: Pastroni arteriet tuaja me vetëm një gotë nga kjo pije e fuqishme që përmirëson qarkullimin dhe ul presionin e gjakut

Mbron zemrën, trurin dhe veshkat: Pastroni arteriet tuaja me vetëm një gotë nga kjo pije e fuqishme që përmirëson qarkullimin dhe ul presionin e gjakut.Nëse hani shumë ushqime të përpunuara që janë të pasura me yndyrna të ngopura, kimikate dhe toksina, ato do të mbajnë dhe bllokojnë arteriet tuaja me kalimin e kohës – ndoshta duke shkaktuar probleme serioze të zemrës dhe gjëra të tjera të pakëndshme.

Kjo gjithashtu ju lejon të keni një rrezik më të lartë të vuani nga një sulm në zemër ose goditjes në tru. Përmirësimi i shëndetit kardiovaskular duke pastruar pllaka në muret e arterieve është një mënyrë e pagabueshme për të zvogëluar rrezikun e sëmundjes serioze të zemrës ose goditjes në tru.Megjithëse ka gjithmonë mundësi të tilla si operacionet dhe ilaçet që mund të ndihmojnë menjëherë, shumica e tyre vijnë me disa efekte anësore. Për ata që preferojnë të përdorin mjeksia alternative për të përmirësuar shëndetin e zemrës, këtu është një recetë me 3 përbërës që do t’ju drejtojnë në drejtimin e duhur.

Përbërësit: 30 thelpinj hudhër, 6 limonë, të qëruar dhe prerë në copa të vogla, 1 litër ujë.Menyra e përgatitjes: së pari, preni limonët e qëruar në copa më të vogla. Shtoni hudhër dhe vendosni gjithçka në një blender. Bluani përzierjen derisa të jetë e butë dhe plotësisht kremoze.Vendoseni përzierjen në një tenxhere dhe shtoni 1 litër ujë. Pastaj, zieni lëngun. Kur të fillojë të vlojë, vendoseni tenxheren mënjanë dhe lëreni të mbuluar të ftohet. Lëngun kullojeni përmes garzës dhe ruajeni në shishe.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *