Mjekët kanë mbetur të habitur! Një recetë që forcon kockat dhe gjunjët..!

Mjekët janë të habitur! Një recetë që forcon kockat dhe gjunjët;Kjo recetë e mrekullueshme vjen nga ilaçet natyrale dhe të gjithë përbërësit mund t’i gjeni në një dyqan ushqimesh të shëndetshme ose në një supermarket më të madh.
LEXO ME SHUME:

PERBERESIT E NEVOJSHM:10 lugë fara liri;5 lugë gjelle farat e susamit të bluara;50 g fara kungulli;50 g fara luledielli;50 g grurë në grurë;3 lugë rrush të thatë;1 kg mjaltë livadhi;PERGATITJA:Thithni grurin në ujë dhe të nesërmen derdhni atë ujë, pije grurin dhe hidhni ujë të freskët mbi të. Ditën e dytë do të fryhet dhe gruri do të aktivizohet.LEXO ME SHUME:

Ju gjithashtu mund të thithni rrush të thatë brenda natës para se të përgatisni përzierjen. Grini të gjithë përbërësit e tjerë, farat imët dhe farat mund të jenë më të trasha.Në një tas të madh, përzieni të gjithë përbërësit. Kur gjithçka të bashkohet mirë, hidhni në një kavanoz qelqi.PERDORIMI:Merrni një lugë gjelle nga përzierja para mëngjesit dhe drekës.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *