Parisi tronditet pas gjetjes së trupit të pajetë të 12-vjeçares në një kuti

Parisienët kanë mbetur të habitur nga vrasja tronditëse e një nxënëseje 12-vjeçare, trupi i së cilës u gjet të premten në një kuti në oborrin e ndërtesës së saj.

Vajza e quajtur Lola e kishte kaluar ditën normalisht në shkollë, por babai i saj ngriti alarmin kur ajo nuk u kthye në shtëpi pasdite.

Më vonë në mbrëmje, një kuti paketimi plastike transparente, në të cilën ndodhej trupi i pajetë i 12-vjeçares, u gjet afër ndërtesës së saj.

Babai i Lolës është i punësuar si portier në bllokun e banimit. Trupi i saj u gjet i shtypur brenda kontejnerit, i fshehur nga një mbulesë me material.

Duart dhe këmbët e saj ishin të lidhura dhe ajo u raportua se kishte një plagë në qafë, megjithëse autopsia këtë fundjavë zbuloi se ajo kishte vdekur nga asfiksia. Dy shënime ishin gjetur në këmbët e saj, njëra që thoshte “0” dhe tjetra “1”.

Parazitët dalin nga trupi juaj brenda nate,bëjeni këtë menjëherë!
MËSO MË SHUMË
Herët të shtunën, policia arrestoi të dyshuarin kryesor për vrasjen, një 24-vjeçare me origjinë algjeriane e quajtur në shtyp si Dahbia B.

Gruaja ishte e identifikueshme në një video sigurie të marrë në pallatin e banesës, ku ajo shihej duke hyrë në derën kryesore të premten pasdite nën shoqërinë e Lolës.

Më vonë ajo u pa duke u larguar nga ndërtesa duke tërhequr kutinë e madhe dhe më pas duke vepruar në mënyrë jo koherente në rrugë.

Gjithashtu në paraburgim është edhe një 43-vjeçar, i cili besohet se ka transportuar me traget Dahbia B dhe kontejnerin në makinën e tij. Policia mendon se, pasi ishte drejtuar nga ai nëpër periferi të Parisit, Dahbia B u kthye në pallatin e banesës, ku banon edhe motra e saj.

Aty dy motrat raportohet se kanë pasur një sherr të zhurmshëm, përpara se Dahbia B të largohej përsëri, këtë herë pa kontejner. Ajo e kaloi natën në një apartament në periferi të Bois-Colombes ku u mor të nesërmen.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *