A dëshironi të largoni çdo njollë nga rrobat tuaja edhe ato të verdhat e djersës, hidhni këtë përbërës në lavatriçe

A dëshironi të largoni çdo njollë nga rrobat tuaja edhe ato të verdhat e djersës, hidhni këtë përbërës në lavatriçe.Eshte shume e rendesishme qe te zgjidhni detergjentet e duhur per larjen e rrobave pasi duhet qe ata te mbajne arome te mire dhe te jene te buta. Si pjese e detergjenteve jo vetem per aromen shume te kendeshme por edhe per efektet e tyre pastruese jane perdorur agrumet dhe livandoja.
LEXO ME SHUME:

Nese doni ti mbani rrobat e buta dhe qe te mbajne arome qe zgjat edhe per disa dite radhazi vaji i livandos eshte i duhuri. Shtoni ne makinen larese 12-15 pika vaj esencial ose shtoni disa pika vaj ne nje cope dhe vendoseni ne lavatrice.Ne kete artikull do te lexoni receten e nje detergjenti natyral qe mund ta pergatisni edhe vete ne shtepi.LEXO ME SHUME:

Perberesit: 2 luge gjelle vaj livando, 1 luge gjelle vaj limoni, 8 gota sode buke, 1 luge gjelle vaj qitro, 4 gota sapun i lengshemNe nje ene shtoni te gjithe vajrat esenciale bashke me soden dhe sapunin e lengshem. Perzieni mire te gjithe perberesit derisa te kombinohen plotesisht me njeri tjetrin dhe per cdo larje perdorni 1/8 e gotes nga ky detergjent.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *