Gjyshja Britaneze / Lërini mënjanë të gjitha ilaçet dhe pini këtë çdo dit. Shëndeti juaj do të jetë përfekt !

Gjyshja Britaneze / Lërini mënjanë të gjitha ilaçet dhe pini këtë çdo dit. Shëndeti juaj do të jetë përfekt.Ne të gjithë përpiqemi të konsumojmë një ushqim të shëndetshëm dhe të dobishëm, por shpesh nuk jemi të vetëdijshëm se si mund të kontribuojë kjo në shëndetin tonë. Një grua në Britani të Madhe vendosi të kryente një eksperiment.
LEXO ME SHUME:

Ajo shtoi shafran të Indisë në ujë të ngrohtë dhe e konsumoi atë çdo mëngjes. Pas vetëm shtatë ditësh ajo vuri re ndryshimet pozitive: përmirësim të tretjes, pastrim të lëkurës së fytyrës dhe zgjimi në mëngjes ishte më i lehtë.Çfarë duhet të bëni?Përbërësit:½ lugë çaji me shafran;100 ml ujë.Përgatitja:Në një tenxhere të vogël zieni ujin dhe sapo të ketë marë valën shtoni shafranin.LEXO ME SHUME:

Trazojini mirë. Pijeni këtë çdo mëngjes, para ose mbas bukës për dy javë rresht dhe më pas bëni një pushim. Sipas dëshirës mund ti shtoni lëngun e limonit ose mjaltë.Ajo do të:Përmirësojë tretjen tuaj;Përshpejtojë metabolizmin;Mbrojë mëlçinë;Reduktojë ënjtjen;Lehtëson simptomat e artritit/Shije.al.LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *