Ilac kunder ulceres ne lukth: Recetë e provuar dhe e besueshme, e provuar shumë herë!

Ilac kunder ulceres ne lukth: Recetë e provuar dhe e besueshme, e provuar shumë herë!Ky ilaç është i sigurt për të kuruar ulcerat e stomakut dhe ulçerat e duodenit. Hasshtë provuar shumë herë deri më tani. Plantago (plantago major) është një barishte jashtëzakonisht medicinale. Terreni tretet më lehtë dhe çliron të gjithë lëngjet që janë shumë shërues për trupin.
LEXO ME SHUME:

PERBERESIT E NEVOJSHM:300 g gjethe Plantago;1 kg mjaltë livadhi;PROCEDURA:Lani gjethet mirë dhe lërini në një peshqir letre të thahen. Pastaj bluajini ato në një mulli të mishit.Gjethet e bluara (së bashku me lëngun që do të lëshojë) përzihet me mjaltin livadh, ruhet në një kavanoz qelqi dhe lihet të qëndrojë brenda natës.LEXO ME SHUME:

Shënim: eshtë e nevojshme të bluani gjethet, dhe pastaj çfarë sasie do të merrni (sa futet në kavanoz), do ta përzieni me të njëjtën sasi mjalti (herë është më pak, ndonjëherë është më shumë se një kilogram).Zgjidhni gjethet e reja. Ju merrni rreth dy kavanoza me 680 ml përzierje.PERDORIMI:Një lugë gjelle në mëngjes para se të hahet, derisa të hahet e gjithë sasia. Ruhet në frigorifer. Nëse është e nevojshme, përsëritni procedurën në vjeshtë.LEXO ME SHUME:

Mund të përdoret për të trajtuar ulçera, kollë, plagë… Kur bëhet fjalë për plagë dhe lëndime, veçanërisht në diabetikët, rekomandohet spërkatja e plagës me pluhur shafran i Indisë, rregullimi i gjetheve të tegavec dhe rregullimi i saj me një fashë kompresimi.Parandaloni ulcerat duke pirë 1-2 gota ujë në mëngjes kur zgjoheni!LEXO ME SHUME:

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *